2 festiwal filmu i sportu za nami

2 festiwal filmu i sportu za nami Przez cały rok wielu czekało na to wydarzenie. Trzy dniowy 2 festiwal filmu i sportu, przyciągnął wielu sympatyków zarówno i filmu, i sportu, i gwiazd, wśród których znaleźli się m.in.: Janusz Zaorski, Joanna Trzepiecińska, Tomasz Mędrzak, Cezary Morawski, Agnieszka Sitek, Marcin Rosłoń i Rafał Nahorny z Canal+, Paweł Małaszyński z zespołem Cochise, Marek, Barbara i Agata Torzewscy, Artur Partyka i Sebastian Chmara, Maciej Gil, Paweł Januszewski i inni.
Zanim rozpoczęły się trzy dniowe zmagania sportowe, w piątek 15 lipca na Placu Wolności oficjalnego rozpoczęcia festiwalu dokonali wspólnie Burmistrz Miasta Wałcz Zdzisław Tuderek, Janusz Zaorski Dyrektor Artystyczny Festiwalu, Małgorzata Laskowska-Iwanowicz Dyrektor Festiwalu oraz Paweł Januszewski Sportowy Dyrektor Festiwalu. Następnie mikrofony przejęli Marcin Rosłoń i Rafał Nahorny, którzy przeprowadzili krótką rozgrzewkę dla blisko 1000 osób oraz konkursy dla zebranej młodzieży uczestników odbywającego się w Wałczu Festiwalu Siatkówki i młodych piłkarzy z odbywającego się na Bukowinie obozu Polish Soccer Skills nagradzając ich piłkami z autografami. Po konkursach z komentatorami Canal+ wszystkich opanowała Zumba Dance poprowadzona przez Izę Browarską.
Konferencja prasowa z przedstawicielami mediów w holu WCK (Wałeckie Centrum Kultury) była kolejną częścią piątkowych spotkań z gwiazdami. Większość zaproszonych VIPów wzięło udział w konferencji, na której odpowiadali na pytania zarówno Dyrektora Artystycznego jak i zebranych mediów. Chwilę po tym, odbyło się uroczyste otwarcie festiwalu, które poprowadzili wspólnie Beata Sadowska i Rafał Patyra. Tradycją stało się zadość i akcentem otwierającym trzy dniowe wydarzenie było przecięcie taśmy filmowej, tym razem przez Przewodniczącą Rady Miasta Bożenę Terefenko. Zebrani goście na scenie zostali zaskoczeni przez organizatora i na głowy zleciało mnóstwo balonów, które jowialnie wszyscy zrzucali ze sceny, aby zrobić miejsce na spektakl teatralny „Kibice”, w którym zagrali Tomasz Mędrzak, Cezary Morawski i Agnieszka Sitek.
Po zakończonym spektaklu zebrani widzowie mogli zapoznać się z filmami dokumentalnymi biorącymi udział w konkursie festiwalowym. Na zakończenie dnia na scenie przy WCK zagrali RAZ DWA TRZY. Adam Nowak z zespołem przyciągnęli pomimo późnej godziny wielu fanów. Nikt nie spodziewał się tak ciepłego przyjęcia i długiego bisu. Zespół grał na scenie około dwóch godzin, co wałczanom i turystom się bardzo podobało.
Po długim dniu nie ma nic lepszego jak relaks nad wodą. Dlatego też sobotni dzień rozpoczęły regaty żeglarskie zorganizowane przez Armatorski Klub Żeglarski 90 w Nakielnie, WCK i WOPR. Przed regatami zagrał szantowy zespół muzyczny Majtki Bosmana. Na pokłady łódek załogi zabrały gwiazdy. Regaty to tak ciekawy i szeroki temat, że napiszemy o nich w osobnej informacji podając jednocześnie wyniki. Podczas trwania sportowej części regat na terenie MOSiRu odbyły się wyścigi kajaków turystycznych. Zacięcie walczyli wszyscy od samego startu. Po zaciętej walce ze zwycięzcami dziennikarze TVP Sport przeprowadzili wywiad „na wodzie”. Wyniki wyścigów będzie można znaleźć wkrótce na stronie MOSiR Wałcz. Rafał Patyra, Beata Sadowska, Sebastian Chmara i Paweł Januszewski skorzystali z atrakcji MOSiRu i weszli do wody. Rafał Patyra pierwszy raz próbował pływać kanadyjką, lecz skończyło się to kąpielą w j. Raduń. Sebastian Chmara i Paweł Januszewski dosiedli pływające koło, które było wyciągane przez łódź motorową.
Późnym popołudniem w WCK emitowane były ostatnie filmy dokumentalne, a następnie przed pokazem filmu „Skrzydlate świnie” Janusz Zaorski przeprowadził rozmowę z odtwórcą głównej roli Oskara Pawłem Małaszyńskim. Widownia WCK była wypełniona po brzegi. Nie wiemy tylko czy fanami Pawła czy chętnymi na obejrzenie jedynego fabularnego filmu biorącego udział w konkursie festiwalowym. Paweł Małaszyński podczas rozmowy powiedział m.in., że największy komfort daje mu chronologiczne nagrywanie scen, co niestety jest rzadkością, że jest fanem Sapkowskiego i rola, jaką zagrał w „Wiedźminie” była dla niego ważna, że czuje się przede wszystkim aktorem teatralnym niż filmowym i że z teatru nie zrezygnuje za żadne skarby. Opowiadał również o zespole COCHISE.
Po projekcji filmu i krótkiej przerwie na placu przy WCK zebrało się wielu widzów, ale nienastawionych na kolejną projekcję filmową a na koncert muzyczny w wykonaniu Marka, Barbary i Agaty Torzewskich z zespołem. Marek Torzewski zaśpiewał utwory z ostatniej płyty „L'Amore” oraz znane covery. Solowo porwała publiczność również Agata Torzewska w energetycznym wykonaniu „Let’s Get Loud” Jennifer Lopez. Publiczność nie dała zejść Torzewskim ze sceny i konieczne było wykonanie nie jednego bisu.
COCHISE jako druga gwiazda wieczoru z liderem Pawłem Małaszyńskim weszli na scenę z dużą niepewnością jak wałecka publiczność ich przyjmie. Jako, że muzyka Cochise to połączenie inspiracji wszystkich członków zespołu, to można było usłyszeć w niej elementy grunge’u, metalu, rocka i muzyki progresywnej. Ku zaskoczeniu zespołu publiczność przyjęła ich bardzo pozytywnie, muzyka się widowni spodobała i możliwe, że po premierze nowej płyty zespół zawita do Wałcza raz jeszcze. Koncert zakończył się podpisywaniem autografów i robieniem zdjęć z zespołem.

Trójbój lekkoatletyczny rozpoczął trzeci dzień festiwalu. Niedziela 17 lipca rozpoczęła się na boisku przy Zespole Szkół Miejskich Nr 2 z prowadzącymi Arturem Partyką i Sebastianem Chmarą. Artur prowadził zawody skoku wzwyż, a Sebastian skoku w dal i biegu na krótki dystans. Chętnych do udziału w konkurencjach nie brakowało. Podczas trójboju również wykazali się sami prowadzący. W konkurencji skoku wzwyż Sebastian Chmara pobił Artura Partykę. Po konkurencjach wszyscy przenieśli się na Plac Wolności gdzie już wszyscy czekali na start 1 wałeckiego biegu filmowego. Wielu zawodników rozciągało się przed jedną z najważniejszych części festiwalu. Przed biegiem zostały wręczone nagrody dla młodzieży, która wzięła udział w trójboju lekkoatletycznym.
1 wałecki bieg filmowy przyciągnął wielu zawodników z całej Polski. Więcej o biegu można przeczytać w osobnej informacji.
Po biegu została podsumowana część sportowa festiwalu i wręczone nagrody. Na scenie wręczone zostały również pamiątkowe pisma i obrazki przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca z Zabrza dla Burmistrza Miasta Wałcz, Pani Zastępcy Burmistrza Miasta Wałcz, Pawła Januszewskiego, Andrzeja Suprona, Barbary Radkiewicz. Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca z Zabrza brała również udział w 1 wałeckim biegu filmowym na dystansie 1111,11m biegnąc „po zdrowie”. Fundacja prowadzi akcję „TAK dla transplantacji”.
Dyskusja panelowa „Film a sport” nie cieszyła się większą popularnością. Również nie mogli w niej uczestniczyć wszyscy goście reprezentujący środowiska sportowe i filmowe. Podczas dyskusji Janusz Zaorski przedstawił punkty, jakie łączą film ze sportem i sport z filmem.
Pod dyskusji nadszedł czas na Galę zakończenia 2 festiwalu filmu i sportu. Sala widowiskowa wypełniła się po brzegi, a na scenie stanęli prowadzący Beata Sadowska i Rafał Patyra oraz Janusz Zaorski i przewodniczący Jury festiwalu. Panowie przedstawili zwycięzców oraz wyświetlili na ekranie ich podziękowania. Elementem podsumowującym trzy dniowy festiwal było zawiązanie przeciętej wcześniej taśmy filmowej. Kokardę zawiązała Joanna Trzepiecińska i Paweł Januszewski. Burmistrz Miasta Wałcz zapewnił, że za rok się ponownie na festiwalu spotkamy, że nie powinien być zakańczany na rok tylko jego działalność powinna być zawieszona na ten czas.

Mamy nadzieję, że się za rok zobaczymy. Pomimo niestety podzielonych zdań na temat festiwalu będziemy trzymać kciuki, żeby festiwal filmu i sportu doczekał się liczby w nazwie podobnie jak Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej w Wałczu. Do zobaczenia za rok!
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Próchnowo
--- miejsce na reklamę ---

StrzalinyKłębowiecWałcz
--- miejsce na reklamę ---

MirosławiecVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Atrakcje turystyczne

Kotleciki z kurczaka z warzywami

Szlak niebieski ZP 1130n

Leśniczówka Wałcz - Ostrowiec (4 km)

Raduń, jez.

(niem. Gross Radun See)

  • Polecamy
?>