1 wałecki bieg filmowy
wyniki, galeria, relacja

1 wałecki bieg filmowy Pierwszy wałecki bieg filmowy zakończył się sukcesem. W niedzielę 17 lipca 2011 roku podczas biegu wzięło udział ponad 230 zawodników. Wśród VIPów biegnących z zawodnikami znaleźli się m.in. Beata Sadowska prezenterka TVP, Sebastian Chmara polski lekkoatleta, Krzysztof Łoniewski dziennikarz Polskiego Radia Trójka. Bieg, którego dyrektorem był Paweł Januszewski lekkoatleta, specjalista biegu na 400 m przez płotki przyciągnął biegaczy z całej Polski.
Trasa biegu prowadziła przez miasto Wałcz i jego najciekawsze zakątki. Biegacze mogli zobaczyć m.in. zabytkowy budynek Zespołu Szkół nr 3, dom Ewy Braun, budynek Wałeckiego Centrum Kultury, budynek Poczty Polskiej, atrakcyjną Aleję Aten Wałeckich, teren COS OPO zwany potocznie Bukowiną z mostem wiszącym, Ośrodek Edukacji przyrodniczo-Leśnej Morzycówka oraz inne punkty na trasie. Długość trasy to 9999,99m.

Trasę w czasie 31 minut i 27 sekund pokonał Artur Olejarz z Zielonej Góry. Młody 23 letni biegacz z pewnością czuł oddech przeciwnika, biegnącego z tyłu. Z czasem o sekundę gorszym na metę wbiegł Bogdan Semenowicz z Ostrowa Wielkopolskiego. Na trzecim miejscu uplasował się Babaryka Aleksandr z Ukrainy.

Wśród kobiet najlepszą okazała się Tetyana Vornygor z Ukrainy z czasem 37 minut i 19 sekund. Druga metę przecięła Andżelika Dzięgiel z Lulkowa z czasem 38 minut i 6 sekund. Ostatnia na podium stanęła Alena Makowova z Białorusi. Widać, że 1 wałecki bieg filmowy był biegiem międzynarodowym.

W biegu wzięło również kilkunastu mieszkańców Pojezierza Wałeckiego. Poza biegiem głównym został zorganizowany festiwalowy bieg "po zdrowie" o dystansie 1111,11m. W biegu tym pobiegli m.in.: Burmistrz Miasta Wałcz Zdzisław Tuderek, Zastępca Burmistrza Jolanta Wegner, Dyrektor MOSiR Wałcz Małgorzata Januchowska, Dyrektor WCK Małgorzata Laskowska - Iwanowicz, członkowie Wunderteam, członkowie Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca "TAK dla transplantacji" oraz gwiazdy festiwalu Joanna Trzepiecińska, Paweł Królikowski z żoną Małgorzatą, Tomasz Mędrzak, Artur Partyka.

Pełny komunikat końcowy z wynikami można znaleźć na stronie biegfilmowy.pl
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

MirosławiecStrzalinyPróchnowo
--- miejsce na reklamę ---

NadarzyceMarcinkowice
--- miejsce na reklamę ---

BronikowoKłębowiecCzłopaVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Grupa Warowna Cegielnia

Próchnowo

(niem. Alt Prochnow)

Wał Pomorski

(niem. Pommernstellung)

Planowanie wędrówki

  • Polecamy
?>