Dlaczego na Pojezierze Wałeckie?

Dlaczego na Pojezierze Wałeckie? Pojezierza są nieco mniej popularne od Mazur, polskiego Bałtyku czy Tatr, choć spędzenie dwutygodniowego urlopu pod znakiem leżenia na plaży lub odwiedzania, co wieczór knajpek jest nadal wybierane, ale wychodzi już z mody. Aktywny wypoczynek na pojezierzu jest równie atrakcyjny, co tam, a w dodatku pojezierza mają kilka dodatkowych plusów: jest czyściej, jeziora nie są zatłoczone, jest mniej turystów, przez co jest spokojniej, jest jeszcze czystsze powietrze, tereny są niezwykle malownicze, trudno zliczyć wszystkie znajdujące się tutaj zbiorniki wodne, czyste jeziora i wartkie rzeki, jest wiele cennych i rzadkich gatunków zwierząt i roślin, jest taniej niż
w wielkich ośrodkach turystycznych, powstaje radość z odkrywania nowych miejsc, pokonywanie własnych ograniczeń, doświadczenie zupełnie nowych emocji.

Pojezierze Wałeckie w pełni zasługuje na to by być znane na krajowym i europejskim rynku turystyki ze względu na niezwykle atrakcyjne tereny dla najbardziej zapalonych miłośników pieszych i rowerowych wycieczek.

W krajobrazie dominują sosnowe bory, bukowe lasy, rzeki zamiłowane przez kajakarzy oraz liczne jeziora. Wałeckie lasy pełne są oznakowanych szlaków, które można zwiedzać spacerując lub przemierzając rowerem. Czyste powietrze, zwierzęta na szlaku, m.in. muflony, sarny, borsuki, bobry, jelenie, żubry a także pozostałości po linii Wału Pomorskiego to jest to, co z pewnością nas spotka. W grzyby, jagody, poziomki, borówki, maliny obfitują w połowie lata i jesienią okoliczne lasy. W tych niekończących się lasach są rozrzucone dziesiątki jezior, które uchodzą za najczystsze.

Czyste śródleśne rzeki to wspaniałe szlaki kajakowe pełne okazów fauny, m.in. zimorodki, pliszki górskie, czaple, wydry. Zwolennicy żeglowania wybierają jeziora Bytyń lub Zdbiczno gdzie skorzystają ze stacjonarnego wypoczynku, pól namiotowych i wypożyczalni sprzętu wodnego. Na j. Raduń można złapać sandacza, suma. W tych okolicach jest zupełnie unikalna oaza spokoju, ciszy i prawdziwy raj dla wędkarzy. Na jeziorze Raduń pływa statek spacerowy „Delfin”, którym można przebyć trasę od przystani przy ośrodku MOSiR na ulicy Rzecznej płynąc pod wiszącym mostem do wałeckiego Ośrodka Sportów Olimpijskich na Bukowinie. Miejsce to przed wojną było doceniane ze względu na korzystny mikroklimat. Akweny Pojezierza Wałeckiego obfitują w bogactwo i różnorodność gatunków ryb oraz zwierzyny w niezwykle uroczych i zacisznych miejscach, co powoduje, że miłośnicy wędkarstwa i myślistwa będą zadowoleni z tego miejsca. Również zwolennicy uzbrojeni w lunetę, aparat napotkają tu dogodne warunki do obserwacji ptaków. Zarówno tych popularnych jak i objętych ochroną. Z uwagi na te wszystkie elementy teren ten stanowi I stopień atrakcyjności turystycznej.

Wędrowanie, czyli przyjemność dla ciała i ducha. Mamy okazję zwiedzić niemal całą okolicę, cały region bez jakiegokolwiek specjalistycznego sprzętu. A mknąc rowerem można zwiedzić i zobaczyć bardzo wiele ciekawych miejsc. Również osoby uprawiające Nordic Walking znajdą dla siebie kilkanaście interesujących szlaków dla tej formy turystyki. Miłośnicy jazdy konnej odnajdą tu wiele niepowtarzalnych miejsc, ciekawych tras do tego sposobu spędzania wolnego czasu. Góra Dąbrowa sięgająca powyżej 200 m n.p.m. jest najwyższym wzniesieniem tej malowniczej krainy urozmaiconej wzgórzami, łąkami, jeziorami i bogatymi lasami. Poza Dąbrową jest jeszcze jedna górka, na której zdarza się, że samochody jadą na wyłączonych silnikach… pod górę. Różnorodność możliwości spędzania czasu wolnego na Pojezierzu Wałeckim ograniczona jest tylko ludzką wyobraźnią.

Na pojezierze można przyjechać by spędzić cały urlop lub tylko weekend. A wyjeżdżając zawsze będziemy zadowoleni, że odpoczęliśmy w tym uroczym zakątku kraju. Jeśli lubimy spokój, ciszę i chcemy obcować z przyrodą a w dodatku mamy dosyć zatłoczonych szlaków, miejsc i miast to najwyższa pora wybrać się na Pojezierze Wałeckie.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

CzłopaBronikowoMirosławiec
--- miejsce na reklamę ---

JastrowieWałcz
--- miejsce na reklamę ---

Laski WałeckieMarcinkowiceMartewVIP

 • Wybierz język

meble skórzane

Jeśli chcesz odświeżyć swoje wnętrze, nadać mu nowego charakteru lub po prostu dodać mu trochę blasku, to skorzystaj z naszej oferty.
 • sklepzakpol.pl
 • kreator kalendarzy

  Skomponuj okładkę na której masz możliwość wpisania dowolnej dedykacji. Wyróżnij dowolną ilość okazji w kalendarzu, dodając do nich opis i symbol graficzny.
 • kalendarz.zaprojektuj.eu
  • Zobacz też

  Wędkarstwo

  Szlak zielony ZP 1136

  Szlak niebieski: Marcinkowice - Próchnowo

  Co zabrać, czyli pakujemy plecak

  • Polecamy
  ?>