Oszczędność na transporcie dzięki ekologicznemu rozwiązaniu.

Branża transportowa stanowi w naszym kraju istotną gałąź gospodarki. Praktycznie w każdej miejscowości jest zarejestrowana przynajmniej jedna firma zajmująca się tego typu działalnością. Skomasowana w ten sposób liczba podmiotów transportowych świadczy o jednym - są to przede wszystkim firmy małe, często dysponujące nie więcej niż kilkoma samochodami.

Podstawą funkcjonowania niewielkich firm transportowych są zazwyczaj pojedyncze, indywidualne zlecenia, polegające na przetransportowaniu ładunku z punktu A do punktu B. W praktyce oznacza to, że kierowca wyruszając z siedziby firmy jedzie do punktu A bez ładunku. Dopiero po dotarciu na miejsce jego przestrzeń ładunkowa zostaje zapełniona (w całości lub tylko częściowo). Następnie jedzie do punktu B, skąd po rozładowaniu wraca do swej siedziby - znów na pusto. Oznacza to, że w takich przypadkach realny transport de facto dokonywany jest na odległości mniejszej niż połowa pokonanej trasy.

Zgodnie ze statystykami, aż 1/3 przejazdów dokonywanych w ramach transportu krajowego w Polsce stanowią właśnie tzw. puste przebiegi, czyli poruszanie się pojazdów transportowych bez jakiegokolwiek ładunku. Jeśli doliczymy do tego przejazdy samochodów z niepełnym lub wręcz minimalnym ładunkiem możemy sobie wyobrazić jak wielkie marnotrawienie paliwa i czasu dokonuje się w ten sposób. Często firmy nie mają jednak wyboru - chcąc istnieć na rynku chwytają się wszystkich zleceń, nawet tych mniej uzasadnionych ekonomicznie.

Z drugiej strony niejednokrotnie zachodzi konieczność przewozu wielkogabarytowej przesyłki w inny rejon kraju. Zadajemy sobie wtedy pytanie: "Jak zlecić transport dużych przedmiotów?" i "Jak dużo będzie mnie to kosztowało?".

Clicktrans.pl to działający za pośrednictwem internetu serwis, umożliwiający kontakt osoby chcącej przesłać ładunek z firmami przewozowymi, realizującymi transport na interesującej ją trasie.

Wnikliwy czytelnik zapyta zapewne - Co w tym takiego niezwykłego? Przecież firma transportowa zawsze jedzie tam, gdzie potrzeba? Istotą systemu jest jednak kojarzenie potencjalnego zleceniodawcy z firmami, których samochody i tak jadą w pożądanym kierunku, ale mają do zaoferowania niewykorzystaną przestrzeń ładunkową i mogą zabrać dodatkowy ładunek. Dzięki temu powstaje realna oszczędność na transporcie. I to odczuwalna dla obu stron - zamawiający może zlecić przewóz nawet o ponad połowę taniej, niż przy transporcie realizowanym w zwykłym trybie, natomiast firma realizująca transport ma szansę na dodatkowy zarobek, co jednocześnie oznacza efektywniejsze wykorzystanie swoich zasobów i przekłada się na większy zysk.

Wartością dodaną, mającą przy tym znaczenie ogólnospołeczne, jest korzyść dla ekologii, efektywniejsze wykorzystanie transportu oznacza przecież mniejszą liczbę koniecznych do wykonania kursów, a co za tym idzie również i zmniejszoną emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Z pewnością więc oferty jakie możemy znaleźć na www.clicktrans.pl należy traktować jako ekologiczne rozwiązania w transporcie.

Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

PróchnowoWałcz
--- miejsce na reklamę ---

Nadarzyce
--- miejsce na reklamę ---

TucznoMartewVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Atrakcje turystyczne

Schab ze słodką dziurką

Grochówka

Iłowiec

(niem. Polniche Fuhlbeck)

  • Polecamy
?>