Poznań atrakcje i noclegi - Retro Hostel

Jako studentce kierunku turystyka i rekreacja, od czterech lat wykładowcy i koledzy ze studiów powtarzają mi, że najlepszy spędzony czas wolny to czas spędzony aktywnie. Teraz odkąd zaczęłam edukację na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu już nawet nie polecają nam żadnych prac domowych mówiąc, żebyśmy nie spędzali czasu w domu tylko poszli pobiegać wieczorem. A jak wy spędzacie czas?
Poznań pod tym względem oferuje wiele atrakcji. Naczelnym miejscem na mapie miasta posiadającym bardzo wiele atrakcji jest Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji oddział Malta znajdujący się nad jeziorem Maltańskim. Często jest uważane za centrum rekreacyjno-rozrywkowe Poznania. Można tam skorzystać z wielu opcji spędzania czasu takich jak: tor regatowy, kino letnie, bula park, plaża, lodowisko, spa, tor saneczkowy, stok narciarski, minigolf, aqua parku i wiele wiele innych. Słowem każdy znajdzie tu coś dla siebie bez względu na płeć, wiek i zainteresowania.

Miejscem gdzie można równie miło i aktywnie równie czas w Poznaniu są parki miejskie. Największym z nich jest park Cytadela, idealne miejsce do spacerów, pikników, joggingu, gry we frisbee i innych rozmaitych aktywności najlepiej wykonywanych w pełnym słońcu.

Dla fanów gier zespołowych w sezonie letnim można pograć w siatkówkę plażową na plaży miejskiej znajdującej się nad rzeką Wartą. Właściwie w Poznaniu można pograć w każdą dyscyplinę sportową, wystarczy znaleźć chętnych, którzy przyłączą się do gry, a jeśli chodzi o miejsce to zdołasz je znaleźć, z pewnością, w każdej poznańskiej dzielnicy.

Świetnym pomysłem na aktywne spędzenia czasu jest również jazda na rowerze. Ścieżek rowerowych w Poznaniu może nie ma jeszcze tyle, co w miastach zachodniej Europy, ale przybywa ich z każdym rokiem i miasto można już powoli przejechać wzdłuż i wszerz. Jeśli nie masz roweru to nie żaden problem - miasto posiada własny system wypożyczania rowerów miejskich w różnych punktach miasta, wystarczy zalogować się do systemu. Punkty rozlokowane są tak, abyśmy jadąc z jednego krańca miasta na drugi nie mieli problemu, aby pozostawić gdzieś po drodze rower.

W jeden dzień nie wykorzysta się potencjału rekreacyjnego miasta, ale przyjezdni bez problemu znajdą tanie noclegi w Poznaniu - w dogodnych lokalizacjach - blisko ośrodków rekreacyjnych, o których wspominałam powyżej. Ci bardziej wymagający znajdą również apartamenty w Poznaniu, których wysoki poziom noclegów zadowoli najbardziej wymagających.
Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

StrzalinyJastrowie
--- miejsce na reklamę ---

Nadarzyce
--- miejsce na reklamę ---

CzłopaMirosławiecMarcinkowiceVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Jak powstało Pojezierze Wałeckie?

Szlak niebieski ZP 1131n

Strzaliny

(niem. Strahlenberg)

Szlak Gwdy

  • Polecamy

Darmowy wpis do bazy noclegowej

komis wałcz kom-tad

?>