Stefan Batory w Wałczu po raz szesnasty

Stefan Batory w Wałczu po raz szesnasty Jarmark Stefana Batorego w Wałczu mieszkańcy znają już bardzo dobrze. Po raz szesnasty odbył się dzięki organizacji Wałeckiego Centrum Kultury i Kupców Ziemi Wałeckiej. Klasycznie na jarmarku można było nie tylko zaopatrzyć się w różne produkty, ale również skosztować dobrej kuchni, zaczerpnąć kultury, a wieczorem się pobawić.
Tradycyjnie jarmark rozpoczął się kolorowym i długim korowodem od Placu Wolności pod Wałeckie Centrum Kultury. W korowodzie uczestniczyli zarówno gospodarze miasta, organizatorzy jak i uczestnicy jarmarku wraz z mieszkańcami. Podczas oficjalnego otwarcia kupcom i przedsiębiorcom został wręczony symboliczny klucz do miasta. Nie zabrakło w tym dniu delegacji z miast partnerskich, które od jakiegoś czasu odwiedzają Wałcz w czasie trwania jarmarku. Wśród delegacji byli: Niemcy - Bad Essen na czele z burmistrzem Günterem Harmeyerem oraz Kyritz z wiceburmistrzem Dietmarem Pritzschke, Francja - Bailleul z burmistrzem Michelem Gilloenem, Szwecja - Åstorp, którego władze reprezentował Azad Jonczyk.
W tym roku ponownie jarmark został połączony z przeglądem zespołów śpiewaczych i kapel „Podarunek Królowej Jezior”. W trakcie przeglądu wystąpiło kilka kapel, które pokazały swój wysoki poziom. Ideą przeglądu nie jest wyłonienie zwycięzcy, lecz zaprezentowanie kapel, które krzewią muzykę i kulturę folkową. Wieczorem w sobotę jako gwiazda wystąpił zespół góralski "folk- KAPELA", a po nim zabawę nocną rozkręcał zespół VIVO. W niedzielę trwała druga część przeglądu zespołów śpiewaczych. Na zakończenie organizatorzy zaplanowali koncert piosenek lwowskich w wykonaniu zespołu FIDELIS.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Laski WałeckieBronikowo
--- miejsce na reklamę ---

Mirosławiec
--- miejsce na reklamę ---

KłębowiecVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Tuczno

(niem. Tutz)

Ścieżka przyrodniczo-leśna Morzycówka

Rezerwat "Diabli Skok"

Zamkowe w Wałczu, jez.

(niem. Schloss See)

  • Polecamy

Darmowy wpis do bazy noclegowej

komis wałcz kom-tad

?>