Atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne Pojezierze jest malowniczą krainą wśród lasów i jezior. Posiada wspaniałą, ekologicznie czystą przyrodę. W okolicach usytuowanych jest wiele atrakcyjnych akwenów położonych w zwartych kompleksach lasów o zróżnicowanym drzewostanie. Wszystko to sprawia, że pojezierza są bardzo malownicze, wręcz urokliwe. Brak uciążliwego przemysłu oraz dbałość gospodarzy o środowisko naturalne powoduje, że jego otoczenie należy do obszarów niezagrożonych ekologicznie. Tym samym jest doskonałym miejscem dla urlopowiczów, zainteresowanych wypoczynkiem aktywnym, turystyką kwalifikowaną, a nawet sportowców.

Wysokim stopniem atrakcyjności tego terenu jest środowisko przyrodnicze. Decyduje o tym głównie położenie w pasie pojezierzy. Dlatego też głównymi walorami przyrodniczymi są liczne jeziora i lasy. Szlaki piesze i rowerowe przebiegają przez tereny najciekawsze pod względem krajobrazowym oraz wśród umocnień Wału Pomorskiego. Taki układ sprawia, że każdy znajdzie na pojezierzu to, co go szczególnie interesuje. Przy szlakach turystycznych lub ich fragmentach zaznaczone zostały wszystkie ważniejsze obiekty, na które należy zwrócić uwagę w czasie wędrówki pieszej bądź jazdy rowerem. Atrakcyjność turystyczną podnoszą również interesujące zabytki architektury i obiekty świadczące o bogatym dziedzictwie kulturowym regionu. Na atrakcyjność turystyczną wpływ ma również liczba i różnorodność placówek kulturalnych. Ale to nie same placówki wpływają na atrakcyjność, lecz w większej mierze imprezy kulturalne. Szczególnym zainteresowaniem można objąć „Magiczną Górkę”, niepozorne wzniesienie, na którym przedmioty zachowują się wbrew prawom fizyki - zamiast staczać się w dół samodzielnie wędrują pod górę. Dla poszukujących wrażeń miejscem

Atrakcje turystyczne
idealnym będzie „Park linowy w Rudnicy” gdzie można spędzić cały dzień chodząc po linach. To wszystko i nie tylko sprawia, że spędzenie czasu i odpoczynek na pojezierzu jest świetną alternatywą dla morza i gór. Nie znajdziesz tu tłumu urlopowiczów co tworzy rodzinny i kameralny klimat wakacji.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Człopa
--- miejsce na reklamę ---

Laski WałeckieTucznoPróchnowo
--- miejsce na reklamę ---

MartewVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Grupa Warowna Cegielnia

Tuczno - Człopa - Tuczno

Szlak czarny ZP 1134

Kłębowiec

(niem. Klausdorf)

  • Polecamy
?>