Wildlife Photographer of the Year

Wildlife Photographer of the Year Fotografia stała się bardzo powszechnym zajęciem. Każdy z nas posiada aparat fotograficzny i podczas wielu podróży zapisuje piękne momenty. Część naszych zdjęć z pewnością posiada artystyczne walory, które zachowują dla nas pamięć wyjątkowych chwil. Jednym z bardziej wdzięcznych tematów fotograficznych jest przyroda, możliwe, że poprzez swoją dostępność, ale także niezwykłą różnorodność.
Mieszkańcy Wałcza mają niezwykłą okazję obejrzeć fotografie dzikiej przyrody z najwyższej półki, kompozycje nagradzane w renomowanym konkursie Wildlife Photographer of the Year w latach 2002-2010 organizowanym przez BBC Wildlife Magazine i Natural History Muzeum w Londynie.

Konkurs zrzesza najlepszych fotografów i najlepsze ujęcia z tej dziedziny w danym roku, nie ma ograniczeń terytorialnych, a zdjęcia przedstawiają przyrodę wszystkich kontynentów. Nie brakuje oczywiście także polskich akcentów. Ponadto należy pamiętać, że wśród zdjęć wyróżnionych nie tylko samo miejsce i moment są istotne, kolejną cechą tych zdjęć jest perfekcja techniczna, która sprawia wrażenie, że prace są poddane obróbce graficznej, a w rzeczywistości to zmysł fotografa odsłania pełną, czasami aż nierealną, wspaniałość świata przyrody.
Na zdjęciach widzimy szerokie spektrum codziennych dylematów zwierząt, wolę przetrwania w świecie zagrożeń naturalnych i cywilizacyjnych, obronę potomstwa, a także siłę płynącą z życia w grupie. Tematyka fotografii zadaje jednak pytania bardziej ogólne, których kontemplacja przyda się także człowiekowi, bo czymże jest przyroda, jeśli nie naszym domem.

Patronat honorowy nad wystawą objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska. Wystawa obejmuje około 70 fotografii i można ją oglądać w salach Muzeum Ziemi Wałeckiej do 29 kwietnia. Serdecznie zapraszamy!
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl / Karol Ćmiel

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

MirosławiecLaski Wałeckie
--- miejsce na reklamę ---

Kłębowiec
--- miejsce na reklamę ---

StrzalinyMartewVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Ostrowiec

(niem. Sagemuhl)

Komunikacja w regionie

Kluski ziemniaczane w trzech smakach

Raduń, jez.

(niem. Gross Radun See)

  • Polecamy

Darmowy wpis do bazy noclegowej

komis wałcz kom-tad

?>