Spa na Mazurach - podwójna radośćCo przywodzi nam na myśl takie hasło jak SPA? Większość z nas myśli wówczas o niesamowitym relaksie, odprężeniu, cudownych zabiegach na ciało i rzecz jasna o luksusowym hotelu czy też innym ośrodku świadczącym usługi z zakresu SPA. Naturalnie skojarzenia te są jak najbardziej prawidłowe. Mało kto jednak wie o tym, że SPA oznacza Sanus Per Aquam czyli Zdrowie przez Wodę. Jeśli pragniemy wybrać się na zabiegi SPA, warto poznać ten temat nieco bliżej - to też pozwoli nam wybrać odpowiedni obiekt i lokalizację.

Nazwa SPA wywodzi się oczywiście z języka łacińskiego i oznacza coś więcej niż tylko zabiegi odprężające czy upiększające, jest to tak naprawdę cała filozofia, która zakłada, iż właśnie żywioł wody wyjątkowo korzystnie wpływa na człowieka. Nie tylko jednak na ciało, ale także na duszę. W końcu oddając się przyjemnym zabiegom dla ciała, leczymy w pewien sposób również naszą psychikę. Zabiegi SPA zawsze powinny odbywać się w wyjątkowej atmosferze, w ciszy i spokoju. Dlatego też coraz to większą popularnością cieszy się SPA na Mazurach.

Cudowny mazurski krajobraz i specyficzna atmosfera panująca w tym zakątku Polski potęgują uczucie odprężenia i wspaniałe doznania. Nie ma bowiem nic lepszego niż lecznicze, relaksujące czy upiększające zabiegi, w czasie których możemy podziwiać widoki na cudowne jeziora i lasy. Sama świadomość tego, że znajdujemy się w tak fascynującym położeniu działa bardzo pozytywnie. Niejeden hotel na Mazurach posiada bardzo bogate zaplecze rekreacyjne, w tym rozbudowaną strefę SPA & Wellness. Wystarczy wymienić choćby takie miejscowości jak Lidzbark Warmiński, Ryn, Miłomłyn, Ostróda.

Jeśli już zdecydujemy się na wakacje na Mazurach z zabiegami SPA, nie będziemy przebywać przecież w obiekcie cały czas. Warto więc zaplanować inne rozrywki jak choćby zwiedzanie pięknych zabytkowych zamków pokrzyżackich. Szczególnie warto odwiedzić zamek w Lidzbarku Warmińskim, w Kętrzynie, Reszlu, Szymbarku, Olsztynie, Nidzicy. Niezależnie od tego, do jakiej mazurskiej miejscowości trafimy, na pewno będziemy mieli o przysłowiowy rzut beretem nad jakieś jezioro. Wiele jezior jest wspaniale zagospodarowanych (wyznaczone są wokół nich trasy spacerowe, wybudowane są promenady, molo, liczne przystanie). W takim przepięknym otoczeniu naprawdę można wspaniale wypocząć.

Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

CzłopaJastrowieKłębowiec
--- miejsce na reklamę ---

Bronikowo
--- miejsce na reklamę ---

StrzalinyVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Szlak Cieszynki

Rezerwat 'Wielki Bytyń'

Geografia regionu - Pojezierze Wałeckie

Szlak żółty WK 3501

  • Polecamy
?>