Dolny Śląsk - wymarzone miejsce na aktywny wypoczynekDolny Śląsk jest obecnie coraz to bardziej popularnym miejscem wycieczek, zarówno tych dłuższych, jak i tak zwanych wyjazdów weekendowych. Piękna Dolnego Śląska tak naprawdę nie da się opisać żadnymi słowami, ale warto zorientować się, gdzie jechać, co zobaczyć, jakie noclegi wybrać. Dolny Śląsk jest częścią historycznej krainy Śląska znajdującej się w Polsce południowo-zachodniej. Do najbardziej znanych i cenionych miejscowości w tym zakątku kraju (i równocześnie w województwie dolnośląskim) z całą pewnością można zaliczyć Wrocław, Jelenią Górę, Wałbrzych, Duszniki Zdrój, Dzierżoniów, Kłodzko, Szklarską Porębę, Karpacz, Świdnicę, Świeradów-Zdrój, Kowary, Bolków, Kudowę-Zdrój, Polanicę-Zdrój.

Jak już same nazwy wskazują, wiele z wyżej wymienionych miejscowości, to miejscowości o charakterze uzdrowiskowym ("Zdrój"), które oferują wspaniałe zabiegi lecznicze i nocleg w najlepszych sanatoriach. Dolny Śląsk, tajemniczy i wyjątkowo malowniczy, obfituje nie tylko w cudowne mniej czy bardziej górskie krajobrazy, ale przede wszystkim w zabytki. Wśród zabytków w szczególności należy zaś wymienić zamki.Do najbardziej znanych zaliczyć można między innymi zamek w Bolkowie, zamek Chojnik (na górze Chojnik, w dzielnicy Jeleniej Góry o nazwie Sobieszów), zamek Czocha w miejscowości Sucha, zamki Homole, Książ, Stary Książ (ten ostatni w Wałbrzychu). I tak można by wymieniać z jeszcze długo. Wiele z zamków dolnośląskich to wspaniałe romantyczne ruiny umiejscowione gdzieś na szczytach, na wzgórzach, malowniczo otoczone lasami.

Województwo dolnośląskie jest także doskonałym zakątkiem do uprawiania sportów zimowych, co oczywiście umożliwiają cudowne Sudety z licznymi ośrodkami narciarskimi w wielu miastach (np. Karpacz, Szklarska Poręba). Jest to również niezwykle wdzięczny region jeśli chodzi o turystykę pieszą i rowerową. Wszystkie miasta turystyczne posiadają wiele kilometrów znakowanych szlaków pieszych oraz rowerowych (wiele z nich prowadzi po Karkonoszach, Górach Izerskich, Masywie Śnieżnika, Górach Orlickich i odkrywa przed nami ich najcudowniejsze zakątki, jak choćby Wodospad Szklarki czy Kamieńczyka, Śnieżka w Karkonoszach).

Jeśli już zdecydujemy się poznać nieco bliżej województwo dolnośląskie, musimy zadbać o miejsce do spania. Noclegi są wyjątkowo zróżnicowane, aby każdy mógł wybrać coś odpowiedniego dla siebie, zarówno pod względem finansowym jak i każdym innym. Liczne pensjonaty, hotele, domy wypoczynkowe a także kwatery prywatne kuszą różnymi zniżkami i promocjami.
Autor \ źródło: Hotelisko

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Laski WałeckieWałczMirosławiec
--- miejsce na reklamę ---

Nadarzyce
--- miejsce na reklamę ---

JastrowiePróchnowoVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Rezerwat 'Leśne Źródła'

Park linowy Rudnica

Nie musisz jechać daleko, aby poczuć adrenalinę!

Człopa

(niem. Schlopp)

Bytyń

(niem. Gut Bothin)

  • Polecamy

Darmowy wpis do bazy noclegowej

komis wałcz kom-tad

?>