Szlak Korytnicy

Rzeka ta jest największym lewobrzeżnym, śródleśnym dopływem Drawy o długości 43 kilometrów, w tym 38 km to urokliwy szlak kajakowy. Bierze początek w okolicach Mirosławca i przepływa przez kilka jezior.
Jej górny odcinak nie był wcześniej wykorzystywany do spływów kajakowych. Przyczyna tego było, że rzeka obfitowała tam w dużą ilość naturalnych przeszkód wodnych, jak powalone drzewa oraz sztucznych: spiętrzenia wody przy stopniach wodnych, na młynach rzecznych, jazach, uszkodzonych leśnych mostach drewnianych oraz elektrowni wodnej. Cała dolina rzeki jest niezwykle malownicza, otaczają ją sosny, dęby i buki. Rzeka i leżące na jej linii jeziora są miejscem regularnego zimowania łabędzi krzykliwych, odwiedza je także orzeł bielik. Korytnica obfituje w różnorodne gatunki ryb: pstrąga potokowego, lipienia, a lasy w wiele gatunków grzybów i zwierzyny: dzików, jeleni i saren.
Koncepcja udrożnienia powstała w 2002 roku. Prace przy czyszczeniu i znakowaniu realizowane były w roku 2003 i w pierwszym kwartale 2004. Oddanie go do użytku miłośnikom turystyki aktywnej było możliwe dzięki pomocy Pomorskiego Wojskowego Oddziału PTTK w Wałczu oraz mirosławieckich firm.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

MartewMarcinkowiceJastrowie
--- miejsce na reklamę ---

MirosławiecPróchnowoWałcz
--- miejsce na reklamę ---

StrzalinyCzłopaVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Szlak Korytnicy

Szlak czarny ZP 1134

Szlak żółty ZP 1138

Tuczno PKS - plaża kąpielisko - pole biwakowe - rynek stanica harcerska - UMiG Tuczno - PKS (12km)

Chmiel Wielki, jez.

(Chmiel Duży, Wojskowe, Głębokie, niem. Grosser Kamel See)

  • Polecamy

komis wałcz kom-tad

Darmowy wpis do bazy noclegowej

?>