Paintball - kolorowa wojna

Paintball - kolorowa wojna Paintball został wymyślony przez trzech amerykanów: leśnika, maklera giełdowego i właściciela sklepu ze sprzętem sportowym. Nurtowała ich kwestia, skąd bierze się ludzka zdolność przetrwania. Czy jest to sprawa instynktu, czy też cecha nabyta? Czy człowiek z miasta przetrwałby w terenie niezurbanizowanym równie łatwo jak człowiek ze wsi? A jak człowiek ze wsi poradziłby sobie w miejskiej dżungli? Spór trwał kilka lat, aż któryś z nich natrafił w przeznaczonym dla farmerów katalogu, na pistolety do znakowania bydła.
Paintball jest trzecim najbardziej popularnym sportem ekstremalnym w USA. Obecnie jest najmodniejszą grą - zabawą strategiczną na świecie, dla wszystkich, którzy lubią mocne wrażenia i sportową rywalizację.
Paintball to prawdziwa wojna na kolorowe kulki z farbą. Jedyna szansa, aby poczuć się myśliwym i zwierzyną w jednym momencie. To gra dostarczająca duże dawki adrenaliny. Kulka do paintballa w 100% biodegradalna. Kolorowe wypełnienie składa się z żelatyny spożywczej i barwnika. W pełni spieralne, ślady po kulkach na murze, drzewie itp. znikają wraz z pierwszym deszczem.

Przykładowe scenariusze gry

Ochrona prezydenta
Jedna osoba musi poświęcić się i odłożyć pistolet (prezydent). Pozostali gracze dzielą się na ochroniarzy i terrorystów. Ochrona powinna być liczniejsza. Misja ochroniarzy polega na bezpiecznym przeprowadzeniu prezydenta przez pole określoną wcześniej trasą np. - pomiędzy oznaczeniami kolorowymi tasiemkami lub z określonego punktu do drugiego.

Atakujący i broniący
Obrońca wybiera teren, na którym będzie się bronić i oznacza go. Nie wolno obrońcom wychodzić poza wybrany teren. Czas wyznaczamy, w zależności od ilości graczy, rodzaju i rozmiaru terenu. Atakujący wygrywa zdobywając flagę i wynosząc ją poza teren wyznaczony przez broniących. Obrońcy wygrywają jeśli uda im się powstrzymać atak. Członkowie drużyny broniącej nie mogą przenosić swojej flagi.

Zasadzka
Jedna z ekip przygotowuje zasadzkę, podczas gdy druga poszukuje ukrytej flagi. Gra kończy się po odnalezieniu flagi i podniesieniu jej do góry przez gracza drużyny atakującej. Gra toczy się pod ścisłym nadzorem sędziego.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl\Paintball Tuczno

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

MartewKłębowiec
--- miejsce na reklamę ---

NadarzycePróchnowo
--- miejsce na reklamę ---

BronikowoVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Kłębowiec

(niem. Klausdorf)

Rezerwat 'Glinki'

Poradnik kajakarza

Szlak Korytnicy

  • Polecamy
?>