Wędkarstwo

Wędkarstwo Jedną z najważniejszych atrakcji Pojezierzy są oczywiście jeziora. Na terenie Pojezierza Wałeckiego jest ich ponad 160 i mniejszych i większych. Tym bardziej, że są czyste, położone w urokliwych miejscach oraz bogate w ryby. Większość z nich udostępnionych jest do wędkowania. Uroku dodaje im otaczająca przyroda oraz często polodowcowy, urozmaicony, z licznymi wzniesieniami krajobraz. Docenili to wędkarze z całej Wielkopolski, Śląska, Łodzi, Warszawy, a także z Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.
Na Pojezierzu Wałeckim przeważają jeziora rynnowe, czyli wąskie, długie, zazwyczaj położone w głębokich rynnach w strefie moreny czołowej. Jeziora raczej płytkie, owalne, często rozległe są jeziorami moreny dennej. Natomiast oczka, które w większości pozarastały są jeziorami wytopiskowymi.
Na terenie miasta i gminy Wałcz udostępnionych do wędkowania jest 25 jezior, z czego największe to Krąpsko Górne o powierzchni ogólnej 97,75ha. Na terenie miasta i gminy Człopa znajduje się 9 jezior z największym Stawem Młyńskim o powierzchni ogólnej 40,10ha. Sześć jezior znajduje się na terenie gminy i miasta Jastrowie, z których Krąpsko Długie o powierzchni ogólnej 73,55ha jest największym spośród udostępnionych do wędkowania. Na terenie miasta i gminy Mirosławiec znajduje się 12 jezior udostępnionych do wędkowania, z czego jez. Drzewoszewo o pow. 67,50ha jest największe. Jezioro Pniewo jest największym jeziorem na terenie miasta i gminy Tuczno gdzie udostępnionych do wędkowania jest 9 jezior. Jezioro Pniewo ma powierzchnię 45,32ha. Nie uwzględniono w powyższej prezentacji akwenów prywatnych, użytkowanych przez dzierżawców oraz należących do administracji lasów państwowych.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

MartewJastrowie
--- miejsce na reklamę ---

Laski Wałeckie
--- miejsce na reklamę ---

KłębowiecCzłopaVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Szlak zielony ZP 1136

Szlak Piławy

w pięć dni - opis

Rezerwat 'Dolina Rurzycy'

Bytyń

(niem. Gut Bothin)

  • Polecamy
?>