Wakacje 2020 - już dziś zaplanuj rejs marzeń

Wakacje 2020 - już dziś zaplanuj rejs marzeńŻeglowanie po krainie Wielkich Jezior lub morskie wyprawy żeglarskie po Morzu Śródziemnym, morzach oblewających Grecję lub po atlantyckim wybrzeżu Portugalii może stać się udziałem każdego miłośnika żeglarstwa, nawet jeśli nie posiada on własnej łodzi. Czarter wysokiej klasy jachtów stał się usługą dostępną w Polsce. Pozostaje więc tylko zebranie zgranej paczki, wybranie oferty z katalogu i wielka woda przed nami!

Czarter łodzi - wymagania formalne


Czarter jachtów w Polsce oraz za granicą odbywa się na podstawie umowy cywilno-prawnej. Stronami są właściciel łodzi i wynajmujący. Koszt wynajmu zależy od klasy jachtu, terminu i długości wynajmu, usług dodatkowych, na przykład wynajęcia skipera.

Aby wynajmujący mógł osobiście prowadzić łódź musi mieć stosowne uprawnienia: patent sternika oraz radiooperatora UKF. Jeśli nie posiada uprawnień możliwy jest wynajem łączony z zatrudnieniem skipera - zawodowego żeglarza, który pomoże podczas rejsu.


Jachty - wielkość i wyposażenie

Aby rejs był udany ważne są komfortowe warunki na łodzi. Jachty czarterowane na Mazurach https://www.sailor.pl oraz w portach zagranicznych, to nowoczesne jednostki żaglowe lub motorowe wyposażone w wysokiej klasy urządzenia napędowe, sterowe, nawigacyjne oraz posiadające wygodne kabiny dla uczestników rejsu.

Wnętrza łodzi są klimatyzowane lub ogrzewane w zależności od potrzeb.

Na łodzi znajduje się doskonale wyposażone zaplecze kuchenne z lodówkami, kuchenkami, wodą zimną i ciepłą oraz miejsca do wypoczynku czy wspólnego biesiadowania.

Załogę jachtu mogą stanowić członkowie rodziny, paczka przyjaciół, grupa współpracowników (rejsy integracyjne). Rejs można połączyć z nauką żeglarstwa. Taki rejs to doskonała forma wypoczynku, ale to także sposób na budowę silnych relacji między członkami grupy - sprawdzanie się w nietypowych, czasem trudnych sytuacjach, to ważny budulec właściwych relacji i motor napędowy pozytywnych emocji łączących ludzi.


Ceny i rabaty


Cenniki wynajmów z podziałem na poszczególne jednostki oferowane w określonych terminach dostępne są w katalogach firm czarterujących jachty. Katalogi można przeglądać na stronach internetowych, pobrać na swój komputer lub zamówić je w wersji papierowej na adres domowy czy firmowy.

Wymianę załóg prowadzi się w cyklu tygodniowym, stąd cena wynajmu na taki okres czasu jest ceną średnią. Jeśli wynajem trwa dłużej można liczyć na zniżki kilku - kilkunastoprocentowe. Uwaga! Czartery krótsze niż tydzień mogą być nawet o 40 % droższe.

Obok ceny wynajmu łodzi należy liczyć się z koniecznością wpłaty kaucji, kosztami sprzątania łodzi, opróżniania toalety oraz opłatami postojowymi w portach.

Łodzie są ubezpieczone, podobnie jak uczestnicy rejsów.

Wynajmując jacht warto sprawdzić, czy firma czarterująca posiada własne porty oraz serwis, z którego pomocy można skorzystać podczas całego rejsu. Korzystając z portów firmowych lub partnerskich zawsze można liczyć na upusty cenowe.

Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

NadarzyceBronikowoMirosławiec
--- miejsce na reklamę ---

Człopa
--- miejsce na reklamę ---

Laski WałeckieMarcinkowiceVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Kulebiak z kapustą i grzybami

Silosy rakietowe - Kolonia Brzeźnica

Bobry

Dzwony z Jeziora Bytyń

  • Polecamy
?>