Pełnoletnia wystawa w Wałeckim Centrum Kultury
Po raz osiemnasty mogliśmy oglądać prace "Młodych twórców" z wałeckiej Dwójki.

Pełnoletnia wystawa w Wałeckim Centrum Kultury27 października o godzinie 11.00 w Waleckim Centrum Kultury odbył się wernisaż XVIII wystawy z cyklu Młody twórca szkolnego koła plastycznego Sztukateria ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wałczu.
"Skąd przychodzimy. Kim jesteśmy. Dokąd zmierzamy." jest podsumowaniem wszystkich wystaw z cyklu "Młody twórca" od 2002 roku. Tytuł obrazu Paula Gauguina - o symbolicznym znaczeniu to bardzo trafne określenie na to, co było i rozpoczęcie nowego rozdziału aktywności artystycznej szkoły.

Organizatorowi - pani Mirce Szymańskiej - udało się zgromadzić sporo obiektów ze wszystkich lat działalności koła plastycznego. Wystawa to przegląd prac o bardzo różnorodnych technikach i formach, od kolażu, papier-mache i gipsu - przez farby akrylowe, pastele olejne - po technikę witrażową Tiffaniego.
Duże formaty, nietypowe podłoża i ciekawe techniki to wizytówka koła Sztukateria wałeckiej Dwójki.
Na wernisażu gościli przedstawiciele wałeckiego środowiska artystycznego, ludzie związani ze sztuką, nauczyciele, rodzice, absolwenci szkoły oraz uczniowie.

Pełnoletnia wystawa w Wałeckim Centrum Kultury
Pełnoletnia wystawa w Wałeckim Centrum Kultury

Zarówno u najmłodszych autorów prac, jak i dorosłych już - wbrew temu co powiedział Picasso "nie trudno być artystą jako dziecko, prawdziwą trudnością jest bycie artystą w wieku dorosłym..." - sztuka cały czas odgrywa w ich życiu ważną rolę.

Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Wałcz
--- miejsce na reklamę ---

MarcinkowiceKłębowiec
--- miejsce na reklamę ---

MirosławiecPróchnowoTucznoVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Rejs po Raduniu

Poradnik kajakarza

Bank fotografii serwisu UrokiPojezierza.pl

Obserwacja przyrody

  • Polecamy
?>