Pomorze, Pobrzeże czy Pojezierze? Gdzie wyjechać na urlop w 2021 roku?

Pomorze, Pobrzeże czy Pojezierze? Gdzie wyjechać na urlop w 2021 roku?Pomorze, Pobrzeże i Pojezierze to niezwykłe krainy geograficzne, które mają wiele do zaoferowania turystom. Czym się charakteryzują te krainy i dlaczego warto je odwiedzić w sezonie letnim? Poznaj kilka miejscowości z tych regionów, w których warto spędzić wakacje 2021.

Pomorze, czyli co dokładnie?

Pomorze to historyczna kraina, która leży nie tylko na terenie Polski, ale też Niemiec. Zlokalizowana jest u ujścia Reknicy, Odry i Wisły do Morza Bałtyckiego. Obszary należące do Pomorza to Pomorze Przednie, Rugia, Pobrzeże Szczecińskie, Pobrzeże Koszalińskie, Pobrzeże Gdańskie, Kaszuby, Pojezierze Pomorskie, ziemia chełmińska i Krajna. Granice tego regionu od zachodu wyznacza Reknica, od południa i południowego wschodu Warta, Noteć, Wisła i Drwęca.
Pomorze charakteryzują krótkie rzeki, takie jak Parsęta, Rega, Słupia, Łeba czy Piana, które uchodzą bezpośrednio do morza, oraz duże, płytkie jeziora przybrzeżne, jak Łebsko i Gardno. To wszystko sprawia, że całe Pomorze jawi się jako idealne miejsce na urlop. Jest to miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom jezior i morza. Jeśli zdecydujesz się na objazdową wycieczkę po Pomorzu, to najlepiej zarezerwuj kwaterę w miejscu wypadowym, takim jak Kołobrzeg. Noclegi możesz zarezerwować tutaj: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,kolobrzeg,0.htm.

Pobrzeże Południowobałtyckie

Pobrzeżem Południowobałtyckim nazywamy północny obszar Polski, który obejmuje pas mniejszych pobrzeży bałtyckich. Są to wszelkie tereny, które leżą bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim. Pobrzeże Południowobałtyckie jest niezwykle atrakcyjnie turystycznie, dlatego, jeśli chcesz sobie zagwarantować miejsce w komfortowej kwaterze, to najlepiej zrób to odpowiednio wcześniej. Możesz się zdecydować na odwiedzenie jednego z większych miast, ale jeśli liczysz na ciszę i spokój, to sprawdź Rewal https://meteor-turystyka.pl/noclegi,rewal,0.html.

Na Pobrzeże składają się tereny nizinne oraz depresje, charakteryzujące się indywidualnymi cechami klimatycznymi. W Polsce wyróżnia się trzy obszary pobrzeży Morza Bałtyckiego, czyli Pobrzeże Szczecińskie, Pobrzeże Koszalińskie, Pobrzeże Gdańskie, które składają się na Pobrzeże Południowobałtyckie.

Czym jest Pojezierze?

Pojezierza to jedne z najpiękniejszych obszarów w Polsce. Ich charakterystyczną cechą jest młodoglacjalna rzeźba terenu, która jest bezpośrednio związana z plejstoceńskim zlodowaceniem. Krajobraz Pojezierza wyróżnia obecność jezior polodowcowych, w tym jezior rynnowych, morenowych oraz oczek polodowcowych. Występują tam też inne formy akumulacji polodowcowej, czyli wzgórza morenowe, drumliny, ozy, sandry czy kemy.

Jeśli szukasz idealnego miejsca na urlop, to zastanów się nad odwiedzeniem terenów pojezierzy. Wybierz Pojezierze Mazurskie, Pojezierze Pomorskie, Pojezierze Wielkopolskie, Pojezierze Chełmińsko-Dobrzyńskie lub Pojezierze Iławskie i ciesz się odpoczynkiem.

Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

MirosławiecLaski WałeckieCzłopa
--- miejsce na reklamę ---

JastrowieWałcz
--- miejsce na reklamę ---

NadarzyceTucznoMarcinkowiceVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

O czarodziejskiej górce

Szlak zielony ZP 1136

Obiekty poświęcone poległym

w czasie I wojny światowej

Szlak Piławy

w pięć dni - opis

  • Polecamy
?>