Co zabrać pod namiot - buty trekkingowe damskie, męskie, śpiwory i inne niezbędne rzeczy, o których musisz pamiętać!

Co zabrać pod namiot - buty trekkingowe damskie, męskie, śpiwory i inne niezbędne rzeczy, o których musisz pamiętać! Masz już dość wczasów w hotelach i w tym roku wybierasz wyjazd pod namiot? Taka podróż może dostarczyć Ci wielu nowych, pozytywnych wrażeń! Jednak tylko pod warunkiem, że rozważnie wszystko zaplanujesz. Co wziąć pod namiot, aby cieszyć się udanymi wakacjami? Jakie buty trekkingowe damskie czy męskie wybrać, żeby piesze wycieczki były przyjemnością? Jakich akcesoriów potrzebujesz? Koniecznie zobacz nasz poradnik!

Wyjazd pod namiot - miejsce do spania

Pierwszym wyzwaniem, jakie stoi przed Tobą, jest wybór odpowiedniego namiotu. Niezwykle ważny jest jego rozmiar i kształt. Jesteś wielbicielem minimalizmu? W tym przypadku często lepiej zrezygnować z takich upodobań. Pamiętaj, że namiot to nie tylko miejsce do spania. Będziesz w nim przechowywać również swój bagaż, a przynajmniej jego część, w tym np. buty trekkingowe damskie bądź męskie, kurtki czy żywność. Dlatego warto postawić na model z wygodnym przedsionkiem. Również oznaczenie producentów co do liczby osób, która może w nim nocować, nie powinno być jedynym kryterium. Jeżeli chcecie mieć trochę swobody, wybierzcie np. model trzyosobowy zamiast dwuosobowego. Uważaj również na zbyt spadziste konstrukcje. Do spania wydają się odpowiednie, jednak zmieścisz w nich znacznie mniej rzeczy.

Wiele zależy również od tego, czy masz zamiar przemieszczać się z namiotem na plecach, czy wolisz zostać w jednym miejscu. W pierwszym przypadku wybierz jak najlżejszą i najłatwiejszą do spakowania konstrukcję. W drugim nie ma to tak dużego znaczenia.

Akcesoria pod namiot - wypoczynek i jedzenie

Poza samym namiotem bardzo ważny jest też odpowiedni śpiwór. Producenci zaznaczają, w jakich temperaturach dany model sprawdzi się najlepiej. Koniecznie zwróć na to uwagę. Na cieplejszą porę możesz wybrać krój typu kołdra. Na chłodniejszą znacznie lepiej sprawdzą się tzw. mumie. Na wyjazd zapakuj też karimatę, a jeśli wybierasz się na wycieczkę w zimniejszym sezonie lub szczególnie cenisz sobie komfort, nawet ponad niewielką objętość i jak najmniejszy ciężar bagażu, nie zapomnij również o materacu czy macie samopompującej.

W kwestii jedzenia spore znaczenie ma miejsce rozbicia namiotu. Na polu campingowym zwykle możliwe jest skorzystanie z kuchni, dlatego możesz przyrządzać samodzielnie proste posiłki. Koniecznie sprawdź, jak daleko znajduje się najbliższy sklep, bo od tego zależeć będzie ilość prowiantu, którą musisz zabrać! Jeśli wyjeżdżasz w bardziej odludne miejsce, nie zapomnij o kuchence turystycznej i potrawach gotowych do podgrzania, puszkach lub lżejszych, ale niezwykle pożywnych liofilizatach. Przecież nie chcesz całej wycieczki spędzić jedząc wyłącznie suchy prowiant.

Ubrania - buty trekkingowe damskie, męskie i kurtki, czyli to, co najważniejsze

Podczas wycieczki ze spaniem pod namiotem raczej nie będziesz siedzieć wyłącznie pod dachem. Dlatego jedną z najważniejszych rzeczy jest wybór odpowiedniego obuwia, najlepiej trekkingowego. Latem wybierz lżejsze, o niskiej cholewce, a na pozostałe pory roku to wyższe, najlepiej z oddychającą, zapobiegającą przemoknięciu membraną. Buty trekkingowe damskie znacząco różnią się od męskich. Jako że kobieca stopa i łydka zbudowane są nieco inaczej, buty trekkingowe damskie mają z tyłu głębsze wycięcie, a przy tym niższe podbicie. Często są też nieco węższe. Niekiedy występują pewne różnice w dostępności rozmiarów. Dlatego, gdy nie znajdziemy odpowiedniego dla siebie numeru, warto pamiętać, aby raczej nie decydować się na obuwie przeznaczone dla płci przeciwnej, tylko poszukać innego modelu.

Nie tylko buty trekkingowe damskie i męskie różnią się między sobą. To samo dotyczy kurtek. Najlepszym wyborem pod namiot jest softshell o zwiększonej odporności na wodę, a przy tym lekki i oddychający. Taka odzież również projektowana jest z podziałem na płcie, ze względu na różnice anatomiczne. Jeżeli więc chcemy, aby dobrze przylegała do ciała, zapewniając tym samym komfort użytkowania, warto wziąć to pod uwagę.
Zakup odpowiedniego namiotu, śpiwora, butów trekkingowych damskich bądź męskich oraz kurtki, a także przygotowanie jedzenia z początku mogą wydawać się trudne. Jednak bardzo szybko odnajdziesz się w oznaczeniach producentów i z pewnością uda Ci się zebrać to, co najważniejsze. Wszystko to znajdziesz na www.e-horyzont.pl. Udanych wakacji!

Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

WałczStrzaliny
--- miejsce na reklamę ---

JastrowieMirosławiecPróchnowo
--- miejsce na reklamę ---

NadarzyceMarcinkowiceVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Łowiectwo

Kościół w Tucznie

pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Zamek Wedlów-Tuczyńskich w Tucznie

Szlak zielony ZP 1136

  • Polecamy
?>