Na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu na karpie - kołowrotki karpiowe.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu na karpie - kołowrotki karpiowe."Na leniwca" świątecznego karpia można upolować w markecie, lecz znacznie większa frajda złowić go samodzielnie w długim sezonie wędkarskim i zamrozić, tak aby gdy przyjdzie pora wzbogacił nasz stół. Zamknij oczy i przypomnij sobie te łańcuchy ptaków nad jeziorami. Przypomnij je w opowieściach w gronie najbliższych. Wtedy to nie tylko smak ryby lepszy, ale i wiele historii się nasuwa związanych z jej połowem. Tak więc zwykła ryba staje się czymś wyjątkowym ... "Na leniwca" świątecznego karpia można upolować w markecie, lecz znacznie większa frajda złowić go samodzielnie w długim sezonie wędkarskim i zamrozić, tak aby gdy przyjdzie pora wzbogacił nasz stół. Zamknij oczy i przypomnij sobie te łańcuchy ptaków nad jeziorami. Przypomnij je w opowieściach w gronie najbliższych. Wtedy to nie tylko smak ryby lepszy, ale i wiele historii się nasuwa związanych z jej połowem. Tak więc zwykła ryba staje się czymś wyjątkowym na naszym stole, a niektórzy nawet żartują, że rośnie z każdą opowieścią o okolicznościach jej połowu. Aby jednak tego dokonać trzeba się dobrze przygotować na połów - szczególnie w wypadku karpia, należy zwrócić uwagę na kołowrotek. A poniżej postaramy się podpowiedzieć - jaki powinien być kołowrotek karpiowy.

Ile głów tyle pomysłów... wydawałoby się, że każdy ma sposób na karpia.
Dziś skupimy się na kołowrotku - zasygnalizujemy na co zwrócić szczególną uwagę, aby kołowrotek był rzeczywiście karpiowy. Aby pomagał w połowie a nie generował pełnych frustracji sytuacji po kolejnej rybie, której nie udało się doprowadzić do podbieraka.Wolny bieg w kołowrotku. Tak czy nie?
Poławiać karpia można z bliska i z daleka. To właśnie ten parametr sprawia, że warto się zastanowić czy w kołowrotku karpiowym potrzebny nam jest wolny bieg. Doświadczeni wędkarze jednym głosem przemawiają w tym temacie twierdząc, że kołowrotki z wolnym biegiem niezbędne są przy połowie karpia, a wyjątkiem są sytuacje gdzie wykonujemy bardzo dalekie wyrzuty. Tam wolny bieg się nie sprawdzi.Są szpule stałe i ruchome - którą wybrać?
W tym miejscu trzeba sobie odpowiedzieć jakim wędkarzem jesteś. Może nie przez pryzmat jednej najdłuższej czy największej ryby w twoich opowieściach, ale tak na serio ? jak długo i jak intensywnie rozwijasz się w swoim hobby. Nie musisz odpowiadać na głos - odpowiedź zachowaj dla siebie, a użyj ją tylko wybierając kołowrotek karpiowy z odpowiednią szpulą.
Jeżeli więc twoja ryba rośnie z każdą opowieścią i jesteś raczej początkującym wędkarzem - wybierz kołowrotek ze stałą szpulą. Taki kołowrotek jest niezwykle lekki i prosty w obsłudze, a jego uniwersalność docenisz nad każdą słodką wodą. Jeżeli natomiast z wyjazdu na wyjazd łowisz co raz to większe ryby i twoje doświadczenie szybko rośnie - wybierz ten z ruchomą szpulą. Wymaga więcej wprawy, ale ma większe osiągi.
Przy szpulach warto też pamiętać o wielkości i pojemności - bo te parametry pozwolą ci na swobodne nawijanie dłuższych i grubszych żyłek. Niektóre z kołowrotków karpiowych dysponują też mechanizmem pomagającym kontrolę skrętu żyłki - warto o tym wiedzieć przy wyborze.Hamulec przedni czy tylni?
W każdej sytuacji lubimy mieć wybór. Tak będzie również w tym wypadku.
Wybierając karpiowe kołowrotki z przednim hamulcem gwarantujemy sobie bezproblemową ich regulację. Lekkie, proste w budowie i niezwykle precyzyjne okażą się bardzo pomocne przy połowie karpia. Warto jednak wspomnieć, że gdy wybieramy się częściej na większą rybę powinniśmy zaopatrzyć się w kołowrotek z tylnim hamulcem. Lepiej sprawdzi się przy połowie konkretnych sztuk. W internetowych sklepach znajdziesz między innymi kołowrotki karpiowe - BOLW.PL Nie jesteś pewien wyboru ? zapytaj śmiało, eksperci doradzą i dobiorą odpowiedni sprzęt do twoich potrzeb, uwzględniając budżet przeznaczony na ten cel.
Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

KłębowiecPróchnowoCzłopa
--- miejsce na reklamę ---

WałczMartew
--- miejsce na reklamę ---

TucznoLaski WałeckieVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Rezerwat 'Rosiczki Mirosławieckie'

Komunikacja w regionie

Jastrowie

(niem. Jastrow)

Szlak niebieski ZP 1130n

Leśniczówka Wałcz - Ostrowiec (4 km)

  • Polecamy
?>