Wakacje w Chorwacji na jachcie

Wakacje w Chorwacji na jachcieBez wątpienia najpiękniejsze wybrzeże Morza Śródziemnomorskiego przyozdobione niezliczoną ilością małych malowniczo rozmieszczonych wysepek to właśnie Chorwacja. Walory naturalne wsparte doskonale rozwiniętą bazą turystyczną sprawiają, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc do spędzania czasu urlopowego na jachcie.

Sezon turystyczno-jachtowy w Chorwacji rozpoczyna się już w kwietniu i trwa nieprzerwanie do października. Tak długi okres pozwala zaplanować swój urlop w najdogodniejszym dla nas czasie.
Nie bez znaczenia jest też bliskość miejsc do których się mamy wybrać. Nie tracimy czasu na odległe wyjazdy, Chorwację mamy na wyciągnięcie reki w porównaniu z miejscówkami na innych kontynentach.

Często w ofertach wakacyjnych kupując bazę wypoczynku zmuszeni jesteśmy do koczowania w jednym miejscu, a wycieczki fakultatywne trzeba dodatkowo wykupić. W wypadku urlopu na jachcie przez cały czas jesteśmy na takich wycieczkach. Każdego dnia eksplorujemy nowe miejsca, zwiedzamy i podziwiamy. Niemal co kilka chwil możemy pochwalić się zdjęciem w nowej oprawie cudownych i malowniczych miejsc. Żaden pobyt w hotelu nie może równać się z taką wyprawą.

Przyzwyczajeni do gonitwy z zegarkiem na ręku w życiu codziennym niekoniecznie mamy ochotę na podobne spędzanie urlopu, gdzie trzeba podążać za grupą na wycieczkach fakultatywnych. Na wyczarterowanym jachcie sami jesteśmy panem swego czasu. Nie musimy się nigdzie spieszyć i sami budujemy harmonogram dnia lub co chyba jeszcze atrakcyjniejsze, spędzamy urlop zupełnie bez barier czasowych.

Jacht jest domem, środkiem transportu, miejscem wypoczynku i relaksu. Możesz na nim żeglować lub mieszkać w porcie. Możesz zapomnieć o codziennym bieganiu na plażę, nie musisz pakować się i przemieszczać na plaże. Zapominasz o tłoku na plażach i basenach przyhotelowych. Nie jesteś uwiązany do godzin wydawania posiłków bo posiłek przygotujesz w kuchni lub skorzystasz z dowolnego miejsca w swoim otoczeniu, a poranna kawa z widokiem na może nie jest już efektem poszukiwania i wyczekiwania miejsca - Ty po prostu to masz na wyciągnięcie ręki.

Chorwackie upały dają do wiwatu w szczytowych godzinach dnia, gdy doskwiera gorące słonce na lądzie, na wodzie jest znacznie mniej dokuczliwe. Płyniesz a wiatr chłodzi ciało, w każdej chwili też możesz skorzystać z kąpieli. Idealne rozwiązanie na upalne dni.

Każdego dnia wieczorem możesz też zejść na ląd, aby cieszyć się atrakcjami miejsc, do których wpływasz. Codziennie masz inną wycieczkę, nowe miejsce i nowe atrakcje. To nasza propozycja na urlop, wakacje czy nawet dłuższy weekend - www.globesailor.pl
Niech żyją wakacje w Chorwacji na jachcie!

Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

--- miejsce na reklamę ---

WałczBronikowoLaski Wałeckie
--- miejsce na reklamę ---

MarcinkowiceVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Zachowanie się w lesie i na szlaku

Dzwony z Jeziora Bytyń

Poradnik kajakarza

Kulebiak z kapustą i grzybami

  • Polecamy
?>