Mazury - domki nad jeziorem oraz atrakcje Pasyma

Mazury - domki nad jeziorem oraz atrakcje PasymaCud natury, zielone płuca Polski, jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie... Mazurska Kraina Tysiąca Jezior doczekała się wielu efektownych określeń - nie dziwi zatem fakt, że domki na Mazurach sprzedawane na własność osiągają ogromne ceny. Na szczęście istnieją tam również tanie noclegi. Mazury można poznać niezależnie od wielkości portfela - my Ci to udowodnimy.

Domki nad jeziorem nie muszą być drogie - dowodem jest Pasym, niewielkie miasto położone na Pojezierzu Olsztyńskim, przy jeziorze Kalwa oraz jeziorze Leleskim. Dzięki Sun&Snow poznasz atrakcje Pasymiu, dzięki którym zobaczysz, jak piękne są Mazury (noclegi również Ci zapewnimy).

Pasym - Mazury i splot niemiecko-polskiej historii

Historia miasta Pasym uzmysławia, że Mazury to nie tylko domki nad jeziorem i wypoczynek, lecz także fascynująca historia. Swoją nazwę Pasym zawdzięcza nazwisku elbląskiego komtura Zakonu Krzyżackiego von Bassenheima, które w ciągu wieków zmieniło się w niemiecką nazwę miejscowości, czyli Passenheim, a w XVII w., wraz z osadnictwem mazurskim, zyskało polski odpowiednik - Pasym. Przed założeniem miasta na jego dzisiejszym terenie znajdowała się za to wieś biskupów warmińskim, Henrykowo.

Przez wieki Pasym przechodził z rąk polskich do niemieckich i na odwrót, chociaż od XVII w. tracił na znaczeniu handlowym z racji rozwoju pobliskiego Szczytna. Co ciekawe, w 1807 r. na chwilę w Pasymiu stacjonowały wojska samego Napoleona Bonapartego, który wówczas w najlepsze walczył z europejskimi państwami.

Pasym - domki na Mazurach oraz atrakcje turystyczne

Osada Zamkowa, czyli domki nad jeziorem Kalwa, to świetne połączenie doskonałej lokalizacji z niską ceną (nocleg za jedną noc wynosi 450 zł). Z Osady Zamkowej masz jedynie 300 m do rynku Pasymia, na którym możesz podziwiać następujące atrakcje turystyczne:

  • Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa ? reprezentant stylu neogotyckiego, powstał pod koniec XIX w. jako wspólne przedsięwzięcie katolików oraz ewangelików zamieszkujących Pasym;
  • Kościół Ewangelicko-Augsburski ? wybudowany w II połowie XV w. w swoim wnętrz skrywa wiele cennych zabytków, m.in. okazały ołtarz z XVII w., przedstawiający Trójcę Świętą, czterech ewangelistów oraz Ostatnią Wieczerzę. W pobliżu kościoła ewangelickiego można również zobaczyć ruiny murów obronnych Pasymia z XIV w.

Głównym atutem przyciągających do Pasymia turystów są jednak malownicze widoki na jezioro oraz bujną przyrodę. Nie bez powodu to właśnie w tym mazurskim mieście kręcono zdjęcia do popularnego serialu ?Dom nad Rozlewiskiem? na podstawie powieści Małgorzaty Kalicińskiej.

Znasz już dobrze Mazury i szukasz innych atrakcji? Sun&Snow oferuje Ci także tanie apartamenty w Gdańsku. Pamiętaj, że przy rezerwacji online otrzymujesz zniżkę w wysokości -10 %.

Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Człopa
--- miejsce na reklamę ---

BronikowoKłębowiecTuczno
--- miejsce na reklamę ---

MartewLaski WałeckieVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Rezerwat 'Mszary Tuczyńskie'

Szlak Cieszynki

Sanktuarium Maryjne w Skrzatuszu

Szlaki nie oznakowane

  • Polecamy
?>