Informatyzacja firmy za środki pochodzące z funduszy unijnych
- sprawdź, jak się o nie skutecznie starać

Informatyzacja firmy za środki pochodzące z funduszy unijnych Prowadzisz stacjonarny punkt sprzedaży i chciałbyś rozszerzyć swoją działalność o sprzedaż w sieci? A może z sukcesem zarządzasz biurem rachunkowych i chciałbyś usprawnić przekazywanie dokumentów przez klientów? W każdym z tych przypadków powinieneś sięgnąć po środki pochodzące z funduszy unijnych.

Zwiększ swoją konkurencyjność, wykorzystując potencjał informatyzacji

Bardzo prawdopodobne, że w swojej firmie wykorzystujesz nowoczesny sprzęt, w tym komputery. Czy jednak poziom informatyzacji jest wystarczający? Załóżmy, że prowadzisz biuro rachunkowe. Ponieważ jesteś mobilny, nie ograniczasz się wyłącznie do lokalnego rynku. Chciałbyś jednak zaoferować swoim klientom coś więcej - możliwość przesyłania dokumentów online, ale z pominięciem poczty elektronicznej, czyli po zalogowaniu się do własnego konta na stronie internetowej biura. W efekcie twoi klienci nie musieliby korzystać z oferty firm kurierskich lub tracić czas na samodzielne dostarczenie dokumentów do biura.

Inny przykład - załóżmy, że prowadzisz prywatną klinikę. Aby podwyższyć standard usług, chciałbyś np.: dokonywać rejestracji wizyt online, wprowadzić elektroniczne recepty lub prowadzić dokumentację medyczną w wersji elektronicznej. Na realizację tych celów również możesz otrzymać środki właśnie z funduszy unijnych. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą otrzymać pieniądze również na:

 • rozwijanie handlu elektronicznego - to doskonałe rozwiązanie z punktu widzenia przedsiębiorców prowadzących stacjonarną sprzedaż towarów,
 • rozwiązania dedykowane biznesowi (B2B),
 • szkolenia pracowników - dzięki nim mogą oni zwiększyć swoje kompetencje cyfrowe.

Jak widzisz, masz spore możliwości, aby zwiększyć swoją konkurencyjność, wykorzystując potencjał informatyzacji - wystarczy tylko, że zawnioskujesz o środki unijne.

Z jakich programów możesz skorzystać i gdzie szukać informacji o nich?

Jesteś zainteresowany pozyskaniem środków na informatyzację swojej firmy? Musisz wiedzieć, że programów, w ramach których będziesz mógł starać się o środki, jest sporo. Mowa m.in. o:

 • programach regionalnych - pamiętaj, że poszczególne różnią się między sobą, zatem zapoznaj się z nimi, zwróć uwagę jedynie na programy realizowane w województwie, w którym prowadzisz działalność gospodarczą,
 • Programie Cyfrowa Polska - z tego programu możesz starać się o środki, które zostaną przeznaczone na przeprowadzenie szkoleń.

Chcesz wiedzieć więcej o poszczególnych programach? A może już zdecydowałeś, że będziesz starał się o takie wsparcie i teraz zależy ci na sprawdzeniu np. terminów składania wniosków? W takim razie zajrzyj na tę stronę internetową: https://www.ideabank.pl/fundusze-europejskie-dotacje-unijne-dla-firm.

Na powyższej stronie ? poza listą dotacji ? znajdziesz również szczegółowe informacje m.in. o:

 • realizowanych aktualnie programach,
 • maksymalnej wysokości dofinansowania, jaką możesz uzyskać,
 • adresatach dotacji,
 • celach, na które mogą zostać wykorzystane środki.

Wszystkie te informacje możesz również uzyskać w jednym z wielu punktach informacyjnych. Jeżeli jednak do takiego masz daleko, to koniecznie zapamiętaj adres powyższej strony internetowej ? to wygodny sposób, aby zdobyć niezbędne informacje.

Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

TucznoMarcinkowice
--- miejsce na reklamę ---

Laski WałeckieWałczKłębowiec
--- miejsce na reklamę ---

BronikowoMartewMirosławiec



VIP

 • Wybierz język
 • Zobacz też

Strzaliny

(niem. Strahlenberg)

Poradnik kajakarza

Obserwacja przyrody

Szlak Rurzycy im. Jana Pawła II

 • Polecamy
?>