Filmy - możliwości pokazania zwykłych rzeczy w niezwykły sposób.

Filmy - możliwości pokazania zwykłych rzeczy w niezwykły sposób. Internet jest coraz popularniejszym środkiem przekazu na całym świecie. Dzięki globalnej sieci możemy się komunikować ze znajomymi, poznawać nowych ludzi, a także zdobywać wiedzę, pracować i realizować swoje pasje.

Zanim świat poznał Internet mieliśmy do czynienia z upowszechnianiem się trzech tzw. masowych środków przekazu. Najpierw ludzie poznali prasę, potem radio i na końcu telewizję. Prasa była pierwszym źródłem informacji. W szczytowym okresie swojego działania kolejne numery gazet wydawano nawet kilka razy dziennie. Funkcjonowały dzienniki poranne, popołudniowe i wieczorne. Niewątpliwą zaletą prasy było to, że ludzie w końcu mieli codzienne źródło informacji. Wadą natomiast to, że nakład był ograniczony i nie wszędzie dostępny. Poza tym wszystkie wydarzenia podawane były z opóźnieniem. Sytuacja ta zaczęła się stopniowo zmieniać wraz z upowszechnianiem się radia. Dzięki radiu słuchacze zyskali możliwość dowiadywania się o bieżących wydarzeniach "na żywo". Dostęp do wiadomości był łatwiejszy, bo nie trzeba było wychodzić z domu, by kupić gazetę. Radio miało bogatszą ofertę programową. Oprócz najświeższych wiadomości, radiosłuchacze mogli wysłuchać muzyki, słuchowisk, wywiadów ze sławnymi ludźmi itd. Radio działało na wyobraźnię ? do słuchacza docierał głos, ale reszty musiał się domyśleć np. jak wygląda ulubiony spiker.

Telewizja zyskała szersze pole do popisu, bo działa na zasadzie wizji i fonii. Dzięki łączom satelitarnym widz może być na bieżąco w centrum wydarzeń w każdym dowolnym miejscu świata.

Wszystkie wymienione media mają jedną wspólną wadę - odbiorca nie ma wpływu na przekazywane treści. Jeżeli mamy tylko jeden kanał telewizyjny i dziennikarz uzna za ciekawą wizytę w firmie produkującej komory chłodnicze, to odbiorca zobaczy ten materiał bez względu na to czy go interesuje, czy nie. Internet zmienił nasze postrzeganie świata. Dzięki obecnemu rozwojowi technologii, to my możemy tworzyć różnego rodzaju treści - w tym filmy do internetu. Dziś większość z nas ma w kieszeni telefon wyposażony w kamerę wideo. W dowolnym momencie, jeśli uznamy to za stosowne, możemy nagrać coś dla nas ważnego i podzielić się tym z innymi użytkownikami sieci. Możemy być np. świadkiem jakiegoś wypadku i wówczas nasz film będzie dowodem w sprawie.

Dla wielu ludzi - zwłaszcza młodych, wrzucanie filmów do Internetu stało się sposobem na życie. Jest to też źródło zarobkowania i promocji firm. Na You Tubie funkcjonują kanały testujące sprzęt elektroniczny, na których ich właściciele wyrażają swoją opinię na temat nowych urządzeń. Im więcej ludzi obserwuje dany kanał, tym staje się on atrakcyjniejszy dla firm, ponieważ widzą w nim środek do wypromowania swojego produktu.

Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Strzaliny
--- miejsce na reklamę ---

JastrowieMirosławiec
--- miejsce na reklamę ---

MartewKłębowiecTucznoVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Grupa Warowna Marianowo

Przewodnik - Pojezierze Wałeckie

Borne Sulinowo

(niem. Gross Born)

Łowiectwo

  • Polecamy
?>