Polak na urlopie - ile kosztuje wynajem camperów?

Polak na urlopie - ile kosztuje wynajem camperów? Karawaning staje się coraz bardziej popularną formą podróżowania na całym świecie. Najczęściej kojarzy nam się ze Stanami Zjednoczonymi i rodzinnymi wycieczkami pełnymi przygód. Dzisiaj na wynajem camperów stawiają także chociażby Niemcy czy Francuzi. W Polsce także staje się to coraz bardziej popularna forma turystyki.

Wynajem kamperów posiada wiele zalet. Główną jest swoboda, dzięki której możemy pojechać wszędzie tam, gdzie chcemy. Nie musimy się martwić rezerwacjami i możemy sporo zaoszczędzić na noclegach w hotelach, jakie mogą być dość kosztowne. W camperze mamy także kompleksowe wyposażenie, więc bez problemu przygotujemy dla siebie i swoich bliskich pyszne posiłki. Butle z gazem czy lodówka to dzisiaj też standard wyposażenia. Często w camperze znajdziemy także komplet pościeli i naczyń, a nawet środki chemiczne niezbędne do utrzymania czystości i higieny wewnątrz pojazdu. Warto także sprawdzić, czy wypożyczany przez nas pojazd posiada nawigację GPS, jaka znacznie ułatwi nam podróżowanie i sprawi, że nie zgubimy się w nowym miejscu. Dodatkowo warto mieć na uwadze to, by klimatyzacja w camperze działała nie tylko w czasie jazdy, ale także w momencie postoju, zwłaszcza, jeśli planujemy podróżować w egzotyczne, bardzo ciepłe miejsca.

Umowa, jaką zapewnia nam wypożyczalnia camperów jest dość przejrzysta. Warto jednak zapoznać się ze wszystkimi warunkami i regulaminem. Przede wszystkim cena za dobę za wynajem kamperów może być różna w zależności od czasu, na jaki wypożyczamy pojazd oraz od tego, czy podróżujemy w sezonie. Koszt wynajmu za dobę może wynosić już od 200 złotych. Poza sezonem mamy oczywiście do czynienia z niższymi cenami, nawet o 20%. Koszt wynajmu kamperów jest zależy także od wyposażenia i wielkości pojazdu, a do swojej dyspozycji mamy nawet campery 6-osobowe. Warto w umowie sprawdzić wysokość kaucji oraz dodatkowe koszty, na przykład za przekroczenie limitu kilometrów. Koniecznie należy oddać campera w ustalonym terminie, gdyż niewywiązanie się z tego warunku umowy może być obarczone wysoką karą finansową.

Jeśli planujemy swój urlop i wypożyczalnia kamperów odgrywa w nim ważną rolę, warto także obliczyć sobie wszystkie dodatkowe koszty, z jakimi się spotkamy w czasie podróży. Przede wszystkim są to koszty paliwa. Kampera otrzymujemy zatankowanego do pełna i w takim stanie należy go też oddać. Oprócz tego mamy opłaty na polach campingowych oraz opłaty drogowe. W ten sposób będziemy mogli zaplanować swoje wydatki i nic nas nie zaskoczy. Taka podróż z pewnością będzie miłą odmianą i zapewni nam wiele wspaniałych przeżyć i przygód.

Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Nadarzyce
--- miejsce na reklamę ---

KłębowiecBronikowoStrzaliny
--- miejsce na reklamę ---

MarcinkowiceJastrowieVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Szlak żółty ZP 301

Strzaliny

(niem. Strahlenberg)

Obiekty poświęcone poległym

w czasie I wojny światowej

Raduń, jez.

(niem. Gross Radun See)

  • Polecamy

Darmowy wpis do bazy noclegowej

komis wałcz kom-tad

?>