Życie seniora nie musi być nudne.

Życie seniora nie musi być nudne. "Wesołe jest życie staruszka
Wesołe jak piosnka jest ta!
Jeszcze tylko parę wiosen
Jeszcze parę przygód z losem
i kłopotów będzie mniej
Ach, cierpliwość tylko miej"

Taką piosenkę śpiewał kiedyś Wiesław Michnikowski i chociaż było to ponad 50 lat temu zdaje się wciąż aktualne, prawda?

Znajdą się pewnie i tacy co wiecznie narzekają, że a to w kościach łamie, a to kolejki u lekarza, a to leki podrożały... ale po co marudzić skoro jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia!? Wystarczy tylko chcieć.

A co może dzisiejszy senior?

Dzisiejsi seniorzy mają więcej możliwości niż im się wydaje. Warsztaty, spotkania, kursy, imprezy kulturalne, koła zainteresowań, zajęcia integracyjne, rehabilitacyjne, sportowe. Właściwie w każdym większym mieście jest mnóstwo miejsc spotkań dla aktywnych seniorów, którym się chce. Tak Drodzy Państwo, bo od tego wszystko się zaczyna, żeby cokolwiek zrobić ze sobą, musi wam się chcieć. Dziś zajęcia sportowe, jutro literackie, w środę warsztaty modowe, w sobotę Dancing Międzypokoleniowy! A dla tych, którzy chcieliby cofnąć wskazówki zegara i znów poczuć zapach studenckich czasów - Uniwersytet Trzeciego Wieku. Każdy znajdzie coś dla siebie. A gdzie szukać inspiracji do spędzania wolnego czasu? W internecie, na portalach stworzonych specjalnie z myślą o naszych kochanych nestorach np. NaszSenior.pl, w domach kultury, kinach, klubach seniora i na większych uczelniach.

Cieszy to, że jest tak wiele miejsc spotkań dla seniorów, którzy chcą nadal cieszyć się życiem mimo upływających lat. Na szczęście żyjemy w świecie, w którym jedynym ograniczeniem jest nasze podejście i nasze chęci bądź ich brak. Rozwijanie swoich pasji to tylko balsam dla naszej duszy, promyczek słońca, który pozwala nam się otworzyć na siebie, na innych, na życie. Coraz więcej seniorów znajduje dużo przyjemności w aktywizacji społecznej, nawiązywaniu przyjaźni, poszerzaniu wiedzy czy poprawie kondycji fizycznej.

Drodzy seniorzy! Wyjdźcie z okien, wstańcie z osiedlowych ławek, ruszcie tłumnie z kolejek w przychodniach i dołączcie do nas! Zróbmy razem coś szalonego! Pobiegnijmy w maratonie, zapiszmy się na jogę, nauczmy się języka francuskiego albo zaprośmy wnuczka na dansing międzypokoleniowy! Niech nas widzą, córki i synowie, niech otwierają ze zdziwienia usta wasze wnuczęta i mruczą z nutką zazdrości pod nosem: "Wesołe jest życie staruszka...". Życie seniora nie musi być nudne!

Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

NadarzyceWałczBronikowo
--- miejsce na reklamę ---

CzłopaJastrowie
--- miejsce na reklamę ---

TucznoMarcinkowiceMartewVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Zamkowe w Wałczu, jez.

(niem. Schloss See)

Rezerwat 'Golcowe Bagno'

Rezerwat 'Glinki'

Szlak czarny ZP 1132

  • Polecamy

Darmowy wpis do bazy noclegowej

komis wałcz kom-tad

?>