Sposób na udane wakacje nad morzem

Sposób na udane wakacje nad morzem Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie urlopu nad polskim morzem. W wielu miejscach kwatery nad morzem są zarezerwowane jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Jak znaleźć odpowiednie miejsce? Co robić, by wakacje były udane?

Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie urlopu nad polskim morzem. W wielu miejscach kwatery nad morzem są zarezerwowane jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Jak znaleźć odpowiednie miejsce? Co robić, by wakacje były udane?

[Szukaj wcześniej]

Im wcześniej zaczniemy poszukiwania tym atrakcyjniejsze kwatery nad morzem mamy szansę zarezerwować. Jeśli kompletnie nie wiemy gdzie jechać warto wyszukać w sieci najciekawsze miejscowości, sprawdzić atrakcje i opinie turystów. Warto zapytać znajomych, którzy niedawno byli nad polskim morzem. Szukając odpowiedniego miejsca zwróćmy uwagę również na okolice. Jeśli w pobliżu są interesujące miejscowości będziemy mogli po prostu więcej zobaczyć. Przykładem jest półwysep helski, w obrębie którego mieści się wiele turystycznych miejscowości. Dobrym pomysłem jest również Trójmiasto mające wiele do zaoferowania.

[Bądź offline]

Urlop najlepiej spędzać z dala od internetu, telewizji i telefonów. Oczywiście nie każdy może pozwolić sobie na wyłączenie telefonu na tydzień lub dwa, ale jeśli to możliwe warto sięgać po niego rzadziej niż zwykle. Piaszczyste plaże, czysta woda i piękne widoki zapewniają naprawdę przyjemne spędzenie czasu.

[Nie igraj ze słońcem]

Każdy chce wrócić z urlopu opalony, jednak warto pamiętać, by nie przesadzić. Słońce może być niebezpieczne jeśli przebywamy na nim zbyt długo. Szczególnie narażone są osoby o jasnej karnacji i włosach. Nie zapominajmy o stosowaniu filtrów dopasowanych do swojego organizmu. Pamiętajmy, by nakładać je po każdym wyjściu z wody. Nawet kremy wodoodporne mogą się zmyć i stracić swoje właściwości. Najlepiej nie wygrzewać się między godziną 11 a 14, ponieważ wtedy promienie są najostrzejsze. Na plażę koniecznie bierzmy ze sobą parasol, pod którym co jakiś czas będzie można się schronić przed słońcem. Zbyt długie wylegiwanie w promieniach może grozić nie tylko oparzeniami, ale również zasłabnięciem, a nawet udarem.

[Miej dziecko na oku]

Jeśli wybieramy się na wakacje z dziećmi koniecznie dbajmy o ich bezpieczeństwo, szczególnie na plaży. Wybierajmy wyłącznie chronione plaże i cały czas miejmy pociechy na oku. W zatłoczonych miejscach maluch łatwo może się zgubić. Jeśli więc jesteśmy na tego typu plaży nie pozwólmy mu się zbytnio oddalać.

[Nad wodą dużo pij]

Idąc na plażę koniecznie weźmy ze sobą dużo wody. Zapomnijmy o alkoholu i gazowanych napojach, które jeszcze bardziej wzmagają uczucie pragnienia. Biorąc ze sobą przekąski lepiej zapomnieć o tłustym i ciężkim jedzeniu. Lepiej zaopatrzyć się w bogate w wodę świeże warzywa i owoce. Jeśli jesteśmy mieszkańcami kwatery nad morzem zwykle nie trzeba brać ze sobą całego ekwipunku, ponieważ w każdej chwili można wrócić po coś do zjedzenia.

[Nie zapomnij o planie B]

Jadąc nad morze jesteśmy zwykle nastawieni na wysokie temperatury i wylegiwanie się na plaży. Jednak pogoda czasem zawodzi. Wówczas warto mieć w zanadrzu plan B. Najlepiej jeszcze przed wyjazdem sprawdzić atrakcje w miejscu, w którym mamy zarezerwowane kwatery nad morzem. Dzięki temu nie stracimy czasu na wyszukiwanie zajęć na miejscu.

Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

--- miejsce na reklamę ---

JastrowieKłębowiecNadarzyce
--- miejsce na reklamę ---

MarcinkowiceLaski WałeckieVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Gospodarka

Obiekty poświęcone poległym

w czasie I wojny światowej

Bronikowo

(niem. Brunk)

Mirosławiec

(niem. Markisch Friedland)

  • Polecamy
?>