Narty we Włoszech dla każdego!

Narty we Włoszech dla każdego! Jeszcze kilka lat temu Polacy na zimowy wypoczynek wybierali głównie polskie góry - niestety jak wyglądają nawet największe i najbardziej przygotowane polskie trasy zjazdowe dla narciarzy wie chyba każdy kto choć raz w sezonie zimowym próbował zaznać odrobiny zimowego szaleństwa.

Wadą jest nie tylko zbyt duża liczba ludzi i nieprzygotowanie infrastruktury do takiego obciążenia, między innymi wyciągów narciarskich, dróg dojazdowych i ilości miejsc noclegowych nie wspominając już o zbyt małej ilości miejsc parkingowych dla narciarzy, to również ceny zimowego wypoczynku w Polsce są porównywalne do wypoczynku w zagranicznych górach!

Wbrew pozorom nawet wyjazd we włoskie Alpy jest porównywalny cenowo!

Przyglądając się ofercie wyjazdów narciarskich w region Val di Sole nie sposób odmówić sobie tygodniowego wyjazdu we włoskie góry. Co jednak istotne, za cenę w okolicach 1400,-zł otrzymamy nie tylko transport i zakwaterowanie w miejscowości Marilleva, która bezpośrednio łączy się z Folgarida i Madonna di Campiglio tworząc jednocześnie znany na całym świecie ośrodek narciarski, ale również skipass w cenie.

Ośrodek narciarski
Wspomniany ośrodek narciarki to ponad 50 kilometrów tras zjazdowych oraz pona 380 kilometrów tras narciarskich (wliczając w to również nartostrady). Jeżeli dodamy do tego ponad 140 wyciągów i kolejek, które obsługują wszystkich narciarzy, a do skorzystania z których wystarczy jeden wspólny Skipass (otrzymywany przeważnie od organizatora wyjazdu), to otrzymamy znaczny kontrast w porównaniu z polskimi ośrodkami narciarskimi.

Narty Val di Sole?
Jednym z tanich sposób wyjazdu we włoskie Alpy na narty jest zorganizowany wyjazd w ramach wydarzenia znanego chyba każdemu studentowi - INTEGRA. W największym skrócie ujmując, jest to wydarzenie organizowane przez poznańskich studentów, którzy corocznie pragnęli się integrować poprzez zabawę na śniegu. Wraz z biegiem czasu całe wydarzenie nabrało rozmachu i zwiększyło swój zasięg stając się tym samym osiągalne również dla studentów z innych ośrodków akademickich - między innymi Wrocławia, Krakowa czy Warszawy.

Jak dołączyć do tego wydarzenia?
Podstawą jest odnalezienie strony wydarzenia INTEGRA, którą możemy z łatwością wyszukać za pośrednictwem Google. Hasła "narty Włochy val di sole", "INTEGRA narty" czy "Marilleva narty" powinny nam w tym pomóc. Tam można nie tylko zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat wyjazdów, ale również zgłosić bezpośrednio do organizatorów chęć swojego uczestnictwa.

Podsumowując, nie od dziś wiadomo, że Włochy są popularnym kierunkiem wypoczynkowym nie tylko latem w związku z dostępem do Morza Śródziemnego i wyjątkowo ciepłym i łagodnym klimatem, ale również w zimie cieszą się one olbrzymią popularnością ze względu na dobrze zorganizowane i funkcjonujące ośrodki turystyki górskiej, narciarsko-snowboardowej. Jeżeli nie czujemy się na siłach do samodzielnego zorganizowania wyjazdu (np. barierą jest brak znajomości języka), to warto skorzystać z wyjazdów zorganizowanych w stylu INTEGRY. To zawsze dodatkowa okazja do zintegrowania się z innymi!

Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

WałczTuczno
--- miejsce na reklamę ---

PróchnowoJastrowie
--- miejsce na reklamę ---

Laski WałeckieVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Ścieżka przyrodniczo-leśna Morzycówka

Oflag II D Gross Born

Czarodziejska Górka

Rezerwat "Strzaliny koło Tuczna"

  • Polecamy
?>