Zwiedzanie ze smartfonem

Pakując walizkę czy plecak na wyjazd, nie musimy tracić w niej miejsca na mapy i przewodniki. Aby sprawnie poruszać się po obcym mieście i z łatwością wyszukać interesujące atrakcje, wystarczy pobrać na swój telefon specjalne aplikacje. Dzięki nim nie tylko dotrzemy do celu, ale także poznamy opinie innych użytkowników oraz historię danego miejsca.

Tradycyjne mapy i przewodniki powoli zaczynają odchodzić do lamusa. W erze tanich połączeń lotniczych, gdy podróżni na wypady typu city brake, na pokład samolotów zabierają z sobą jedynie bagaż podręczny, w niewielkiej walizce nie ma miejsca nawet na kieszonkowe wydania. Doskonałą alternatywą dla mających formę książki przewodników oraz rozkładanych map, są aplikacje na urządzenia mobilne. Wystarczy zainstalować je na smartfonie i można ruszyć na podbój nieznanego miejsca.

Po nitce do kłębka

Najprostszą i zupełnie darmową aplikacją, którą może jednak okazać się nieocenioną w trakcie każdego wyjazdu, jest Google Maps. Pobierając najnowszą wersję aplikacji, będziemy mieli dostęp do zaktualizowanych map, przez które nawigacja poprowadzi nas do wytyczonego celu. Na wyświetlonej mapie będą ponadto oznaczone najbliższe hotele, restauracje czy stacje benzynowe. Program umożliwia także dostęp do wpisów na Wikipedii, dzięki czemu możemy od razu przeskoczyć do źródła informacji o miejscu, w którym się znajdujemy.

Jeśli planujemy wycieczkę na terenie Polski i chcemy poruszać się po wybranym mieście komunikacją publiczną, bardzo pomocna będzie nam aplikacja JakDojadę. Dzięki niej wyszukamy połączenia pomiędzy punktem A i B oraz zostaniemy poinstruowani co do godzin odjazdów i lokalizacji przystanków.

Wszystkie atrakcje na ekranie telefonu

Przygotowując się do wyjazdu, warto jest poszperać w internecie w poszukiwaniu aplikacji-przewodnika po miejscu, do którego się udajemy. Możemy znaleźć zarówno płatne, jak i zupełnie darmowe programy, dzięki którym będziemy mogli poruszać się po mieście, znajdziemy opis zabytków, polecane restauracje czy hotele.

Jedną z najlepszych aplikacji tego typu, która skupia mnóstwo atrakcji turystycznych jest TripAdvisor. Program wyszukuje interesujące miejsca w dowolnym zakątku świata. Użytkownicy aplikacji współtworzą jej zawartość poprzez dodawanie ocen oraz recenzji odwiedzanych miejsc, dzięki czemu z łatwością zaplanujemy interesującą wycieczkę. Ponadto możemy wyszukiwać np. pokoje hotelowe w określonej części miasta lub w danym przedziale cenowym, a także wyselekcjonować np. jedynie restauracje, które serwują np. dania wegańskie. Na podobnych zasadach działają mobilne przewodniki Lonley Planet, które co więcej znajdziemy np. w odmianach dla podróżników lub biznesmenów.

Znajdź lot, zarezerwuj hotel

Kolejną szalenie przydatną w trakcie podróży aplikacją mobilną jest SkySkanner, który umożliwia wyszukiwanie połączeń lotniczych. Ten darmowy program porównuje połączenia setek przewoźników i umożliwia nam znalezienie najdogodniejszego i najtańszego połączenia, a także dokonanie rezerwacji na wybrany lot. Z kolei poszukując zakwaterowania bardzo przydatna będzie aplikacja Booking.com. Ten program również jest współtworzony przez użytkowników, którzy wystawiają oceny i opinie o hotelach i apartamentach. W bazie programu znajduje się obecnie ponad 600 000 miejsc noclegowych i za jego pośrednictwem możemy dokonać rezerwacji.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem RTV EURO AGD

Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

CzłopaWałcz
--- miejsce na reklamę ---

--- miejsce na reklamę ---

TucznoKłębowiecVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Cerkiew greckokatolicka

Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Wałczu

Tuczno

(niem. Tutz)

Gdzie kupić kartę wędkarską?

Wędkarstwo - Pojezierze Wałeckie

Miasto widmo - Kłomino

  • Polecamy
?>