Gdzie uciec od zgiełku na urlop - czyli o Toskanii

Gdzie uciec od zgiełku na urlop - czyli o Toskanii Prowadząc własny biznes, pracując na wysokim stanowisku, mając na co dzień odpowiedzialne zadania i dużo stresu, związanego z życiem zawodowym, mamy czasami ochotę uciec do miejsc, gdzie nie będzie wifi, czeka nas za to lenistwo w luksusowych warunkach. Idealnym miejscem na taką wyprawę jest Toskania, która nakarmi wszystkie nasze zmysły.

Hotele zagubione wśród oliwnych gajów

Toskania może zaoferować nam bardzo wiele, zwłaszcza jeśli szukamy faktycznie miejsc, które pozwolą nam odpocząć od zdobyczy cywilizacji. Ten region uwielbiany jest przez gwiazdy kina, sportu i celebrytów światowego formatu. W związku z tym powstały specjalne miejsca, gdzie można wypocząć w luksusowych warunkach, ciesząc się pustą, prywatną plażą, przepyszną, włoską kuchnią, jednak gdzie nie docierają fale radiowe i nie odbierzemy telefonu lub maila.

Większość z tych miejsc nie dość, że położna jest przepięknie i wychodząc z hotelu, pensjonatu lub gospodarstwa agroturystycznego (gdyż one także oferują warunki na luksusowym poziomie) możemy cieszyć się pięknem toskańskiej przyrody, to jeszcze wiele z nich położonych jest w zabytkowych budynkach, jak np. klasztor z X wieku lub willa ze starożytności.

Co robić w czasie wolnym?

Jeśli zdecydujemy się na urlop z dala od cywilizacji pozostaje pytanie, co zrobić z wolnym czasem? O to jednak dbają właściciele takich miejsc. Oferty mają dość bogate, począwszy od typowego zakresu usług SPA na ciekawych kursach skończywszy. Pobyt w Toskanii możemy przeznaczyć na przykład na poznawanie regionalnych winnic, tajemnic produkcji tego trunku i degustacjach różnych gatunków. Inną, bardzo popularną opcją, są warsztaty kulinarne. Włoska kuchnia jest popularna na całym świecie, więc uczenie się jej od miejscowych specjalistów może być nie tylko ciekawą rozrywką, ale też dać podstawy kucharskiej wiedzy.

Pobyt we Włoszech można także przeznaczyć na intensywne uprawianie sportów. Wiele z hoteli i pensjonatów posiada korty tenisowe i boiska, jak również niewielkie siłownie. Zawsze także możemy wypożyczyć rower i ruszyć na zwiedzanie okolicy - nie brakuje szlaków do wypraw, tak rowerowych, jak i pieszych. Po drodze możemy zwiedzać lokalne zabytki: opuszczone cmentarzyska, pozostałości umocnień ze średniowiecza lub budynków.

Inną opcją jest nauka języka włoskiego w praktyce. Możemy także zwiedzać albo po prostu leniuchować. Wielbiciele zakupów będą zachwyceni butikami, jakie znaleźć można w centrum większych miast.

Gdzie szukać ofert wypoczynku w Toskanii?

Jeśli wiemy mniej więcej, jak chcielibyśmy spędzić urlop w Toskanii - wystarczy, że zajrzymy na stronę: https://wakacjewtoskanii.pl/. Ewa Bagińska, która ją prowadzi, z pewnością znajdzie dla nas odpowiednie miejsce. Jak mówi: -"Do Toskanii wyjeżdża coraz więcej Polaków, organizuję wyjazdy dla znanych aktorów, ale też polityków i biznesmenów. To, co ich łączy, to fakt, że wracają zachwyceni i mówią, że chętnie do Toskanii przeprowadziliby się na zawsze".

Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

WałczKłębowiec
--- miejsce na reklamę ---

PróchnowoLaski Wałeckie
--- miejsce na reklamę ---

BronikowoMarcinkowiceVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Duchy tuczyńskiego zamku

Flora

Rezerwat 'Dolina Rurzycy'

Miasto widmo - Kłomino

  • Polecamy
?>