Jak wyjechać na weekend i ... zaoszczędzić?

Jak wyjechać na weekend i ... zaoszczędzić? Wiosenne wyjazdy to wspaniały pomysł na beztroskie spędzenie czasu z rodziną. Jednak zazwyczaj wiążą się one ze sporymi wydatkami. Czy zawsze musi tak być? Niekoniecznie. Warto dobrze zaplanować sobie weekend za miastem - dzięki kilku prostym zmianom możesz sporo zaoszczędzić.

Alternatywne miejsca zamiast znanych kurortów

Wyjazd do najpopularniejszego w danym regionie miasta może nas sporo kosztować. Noclegi są tam zwykle droższe, niż w okolicznych miejscowościach, a napływ turystów w wiosennych i letnich miesiącach zachęca właścicieli do podnoszenia cen. Warto więc przemyśleć zarezerwowanie miejsca w mniejszym miasteczku położonym niedaleko głównego kurortu. Zyskamy spokój, niższe ceny i idealną bazę wypadową do spacerów. Jeżeli zechcemy skorzystać z atrakcji dla turystów, będziemy mogli podjechać do większego miasta samochodem.

Pensjonat zamiast hotelu

W okresie największego zainteresowania noclegami hotele przeżywają oblężenie - nie mówiąc już o tym, że rezerwując tam nocleg, będziemy musieli liczyć się z niemałymi wydatkami. Na rodzinny, weekendowy wyjazd warto zatem wybrać pensjonat lub kwaterę prywatną. Często można znaleźć pokoje, które nie odbiegają daleko standardem od hotelowych, a są o wiele tańsze.

Samochód zamiast pociągu

Wbrew pozorom, podróż własnym środkiem transportu może nas kosztować mniej, niż pociąg lub autobus. Dlaczego? Kiedy jedziemy komunikacją publiczną, każdy z nas musi zakupić bilet. Natomiast w przypadku podróżowania samochodem koszty paliwa rozkładają się na liczbę podróżnych - zatem im więcej pasażerów w samochodzie, tym większa oszczędność. Plusem samochodu jest też fakt, że nie musimy dźwigać bagażu oraz to, że możemy dojechać od razu do celu, bez przesiadek i spacerów z ciężkimi walizkami.

Nawet na kilkudniowej wycieczce można sporo zaoszczędzić. Wystarczy dobrze zaplanować transport, miejsce i zakwaterowanie, a w portfelu zostanie nam spora suma, którą będziemy mogli przeznaczyć na lokalne atrakcje.

Artykuł przygotowany we współpracy z blogiem parentingowym supermamy.limango.pl
Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Próchnowo
--- miejsce na reklamę ---

Strzaliny
--- miejsce na reklamę ---

NadarzyceMirosławiecLaski WałeckieVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Nadarzyce

(niem. Rederitz)

Planowanie wędrówki

Szlak żółty WK 3501

Grochówka

  • Polecamy

Darmowy wpis do bazy noclegowej

komis wałcz kom-tad

?>