Sposoby na tanie nocowanie

Sposoby na tanie nocowanie Przez cały rok wytężonej pracy wypatrujemy z utęsknieniem wakacji. Sezon letni sprzyja podróżowaniu, a palące słońce, które jest zmorą korzystających z komunikacji miejskiej, staje się znośne nad jeziorem, przy morskiej bryzie, lub nad górskim potokiem.

W dobie malejących pensji wcale nie tak łatwo  zarezerwować sobie nocleg i wyjechać w siną dal, zostawiając wszystkie zmartwienia za sobą. Jest jednak kilka sposobów na tanie podróżowanie, dzięki którym każdy będzie mógł pozwolić sobie na wakacyjny wypoczynek.

W czasie planowania wyprawy warto wcześniej zarezerwować sobie nocleg w przytulnym hostelu, niewielkim pensjonacie, lub w prywatnym mieszkaniu. To znacznie obniży całkowity koszt podróży, ponieważ hotele naliczają dodatkowe opłaty, w tym za obsługę całodobową, sprzątanie, barek, wyposażenie, strzeżony parking, a czasem możliwość korzystania z basenu, czy siłowni, której później i tak na oczy nikt nie widzi. Miłośnicy pieszych wędrówek po górach mają ułatwione zadanie- wystarczy, że kilka dni wcześniej zarezerwują sobie nocleg w schronisku na szczycie, na który zamierzają się wspiąć. Zdarza się nawet, że nie ma potrzeby w ogóle zgłaszania swojej chęci nocowania- w ostateczności możemy przecież przespać się w stołówce, a następnego dnia ruszyć dalej.
 
Innym sposobem na tanie podróże jest wymiana mieszkaniami. To sposób, który przywędrował do nas z Zachodu i zdobywa coraz większą popularność. Cały szkopuł w tym, aby chętni na wymianę zdołali zarezerwować sobie noclegi w tym samym czasie. W ten sposób można nie tylko zwiedzić inne europejskie kraje, ale również nawiązać ciekawe znajomości. Warto jednak w tym wypadku stosować zasadę ograniczonego zaufania, która pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Ogromnym powodzeniem cieszą od pewnego czasu zakupy grupowe, gdzie można "upolować" bardzo korzystne oferty, także biur podróży, hoteli i różnego rodzaju ośrodków wypoczynkowych. Dzięki takiej formie rezerwowania noclegu możemy zaoszczędzić nawet 50 procent ceny. Duże wzięcie mają oferty "last minute", które z radością ugoszczą nas po sezonie (ale nie znaczy to, że gorzej).
 
Najtańszym sposobem na nocleg jest jednak zwykły namiot. Trzeba jednak pamiętać, że rozbijanie się na własna rękę w losowych miejscach nie jest zbyt bezpieczne, ani też wygodne. Lepszym rozwiązaniem są pola kempingowe wyposażone w kanalizację, toalety, prysznice, a nawet źródła prądu, czasami świetlicę i własną kuchnię. Pola namiotowe z reguły znajdują się w najbardziej atrakcyjnych miejscach- cichych, spokojnych, blisko plaży. Warto więc sprawdzić czy na takim polu namiotowym nie można zarezerwować noclegu wcześniej, ponieważ może się okazać, że atrakcyjna lokalizacja przyciągnęła tylu turystów, że nie będzie już tam dla nas miejsca.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę nadzorującą system rezerwacji noclegów I do Sell Booking.
Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

MartewPróchnowoMarcinkowice
--- miejsce na reklamę ---

Laski WałeckieMirosławiec
--- miejsce na reklamę ---

NadarzyceCzłopaVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Szlak niebieski ZP 1130n

Leśniczówka Wałcz - Ostrowiec (4 km)

Kłębowiec

(niem. Klausdorf)

Przekładaniec

Kulebiak z kapustą i grzybami

  • Polecamy

komis wałcz kom-tad

Darmowy wpis do bazy noclegowej

?>