4x na tak dla hotelu położonego w centrum miasta

Dlaczego hotele najczęściej stawia się w centrum miasta? Bo to tam najczęściej zbierają się wszyscy turyści. To tam, skupia się cała śmietanka towarzyska oraz organizowane są wydarzenia kulturalne. Zresztą osoby, które przybywają do nowego miasta, najczęściej nie znają go.

Poruszają się po nim trochę po omacku. Z tego też powodu wybierają to miejsce, które mają przed nosem. Spada na nich jak grom z jasnego nieba. Nie wymusza stresu związanego z poruszaniem się po nowym mieście, nie naraża na koszty związane z wynajęciem taxi. A to, dla kieszeni turysty zwykle jest bardzo ważne.


Spośród wszystkich wytycznych określających to, jak powinien prezentować się hotel doskonały na pierwszy plan wysuwają się cztery aspekty. To właśnie na nich skupimy się w naszym artykule.


Lokalizacja - trochę zabawy, trochę kultury głupcze

To, co dla jednych oznacza ścisłe centrum, dla drugich może oznaczać odległości nie do pokonania. Centrum miasta zwykle określa obecność rynku, starówki oraz dworca głównego. Turyści, którzy przybywają do miasta najczęściej poruszają się w obrębie tych dwóch stref. To gdzieś w okolicy jednego i drugiego miejsca organizowane są także najważniejsze imprezy kulturalne.


Dlaczego hotele znajdujące się na obrzeżach miasta są udręką?

Po pierwsze zastanów się sam, czy miałbyś ochotę spacerować kilkadziesiąt minut po zupełnie obcym mieście lub poruszać się metrem, o którym nigdy wcześniej nie słyszałeś.

Położenie hotelu docelowego - to najczęściej sprawdzany czynnik, na którym skupiamy uwagę podczas wyszukiwania korzystnego noclegu.

Dojazd do miejsca docelowego - ma być szybko i sprawnie

Nawet, jeśli z zasady podróżujesz tylko autem. W samochodzie tez przecież liczy się liczba zużytego paliwa - pomimo tego, że ostatnio jego cena nieco spadła. Niestety wiele z hoteli położonych w centrum miasta ma do siebie utrudniony dojazd, zwłaszcza, jeśli poruszamy się po autostradzie. Utrudniania mogą także wynikać z braku miejsc parkingowych, na które przecież każdy kierowca w momencie rezerwacji hotelu liczy.

Dojazd do hotelu musi być także łatwy z perspektywy osób podróżujących pociągiem lub autobusem. Na szczęście w wielu miastach Polski stacje kolejowe rozciągają się wzdłuż centrum.

Standard hotelu - liczony w gwiazdkach

Wyposażenie hotelu oraz standard pokoi to kolejny aspekt, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Część z hoteli możemy w ten sposób odrzucić już na początku - spoglądając na mało interesujące zdjęcia wystawione na serwisach podróżniczych. Pozostałe będą liczyły na naszą ocenę dopiero po dotarciu na miejsce. Niestety. Bo zwykle to wtedy mamy ochotę uciekać, gdzie pieprz rośnie.

Przede wszystkim pamiętajmy, że właścicielom hoteli nie wolno odchodzić od pewnych standardów. Porządek, świeża pościel, ręczniki - to elementy, bez których nie możemy mówić o profesjonalnym hotelu.

Cena "czyni cuda"

Przeglądając oferty noclegów zwracamy uwagę na różne aspekty. Najczęściej jednak oprócz spoglądania na wyposażenie oraz kolorowe zdjęcia patrzymy także na cenę. Im wyższa, tym wyższe nasze wymagania względem obiektu. Czasem lepiej zapłacić więcej za możliwość noclegu w miejscu spełniającym wszystkie oczekiwania niż robić oszczędności, które i tak mają małe znaczenie.

Oszczędność 50 zł na dobie noclegowej zdaje się mieć znaczenie tylko przy urlopach kilku dniowych lub dłuższych.Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z wrocławskim apartamentowcem Apartamentywroclawskie24.pl
Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

NadarzyceStrzaliny
--- miejsce na reklamę ---

--- miejsce na reklamę ---

JastrowieMirosławiecLaski WałeckieVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Paintball - kolorowa wojna

Schab ze słodką dziurką

Szlak zielony WK 3507

Mirosławiec

(niem. Markisch Friedland)

  • Polecamy
?>