Czy warto jechać do Bułgarii?

Czy warto jechać do Bułgarii? Bułgaria, w czasach PRL-u, była najczęściej wybieranym na urlop krajem przez Polaków. Czy obecnie, w rzeczywistości Unii Europejskiej, braku granic i ogromu możliwości wyjazdowych nadal cieszy się takim powodzeniem?

W wyniku zmian ustrojowych, przemian geopolitycznych oraz poprawy statusu życiowego, wielu Polaków zmieniło swoje wybory co do wakacyjnego celu podróży. Zaowocowało to spadkiem zainteresowania bułgarskimi kurortami. Jednak od ponad 10 lat można zauważyć odbudowę tego trendu. Polacy coraz częściej i chętniej wybierają wczasy w Bułgarii, dostępne pod adresem http://r.pl/bulgaria . W ostatnich latach obserwujemy ciągły wzrost zainteresowania tym kierunkiem podróży. Co na nowo przyciąga turystów?

Piękne plaże i nowe kurorty

Bułgaria jest położona nad Morzem Czarnym, w południowo-wschodniej Europie, na tzw. Bałkanach. Klimat umiarkowany, ciepły i suchy jest bardzo podobny do naszego, sezon trwa więc od czerwca do września, z szczególnym naciskiem na miesiące wakacyjne. To właśnie w lipcu
i sierpniu najchętniej przyjeżdżają turyści, kuszeni wysokimi temperaturami przy niewielkich opadach deszczu. Do kierunków najczęściej odwiedzanych, w trakcie letniego wypoczynku, należą obecnie Złote Piaski oraz Słoneczny Brzeg. Duża część biur podróży oferuje przelot
i zakwaterowanie w obu tych miejscach. Zainteresowanie tego typu wypoczynkiem jest dość spore. Na miejscu możemy cieszyć się dużymi, pięknymi, piaszczystymi plażami, z przyprawiającą o zawrót głowy ilością leżaków i parasoli. Większość miejscowości turystycznych nastawiona jest na przyjmowanie turystów, dlatego też znajdziemy tam liczne sklepy, restauracje, bary, kluby czy dyskoteki. Ponadto cechą charakterystyczną dla większości bułgarskich kurortów jest stosunkowo nowe zaplecze hotelowe. Spora część kompleksów została wybudowana na przełomie ostatnich 5-10 lat, a zupełnie nowych wciąż przybywa. Fakt ten dodatkowo zachęca do spędzenia w tym miejscu swoich wymarzonych wakacji. Należy jednak pamiętać, że w sezonie Bułgaria, a przede wszystkim wybrzeże, jest oblegane przez turystów i z pewnością nie będą to wakacje z dala od tłumu ludzi i cywilizacji.

Taki wyjazd się opłaca

Wielu naszych rodaków wybiera Bułgarię również, a może przede wszystkim, ze względu na cenę jaką musimy zapłacić za urlop. Jest to kraj stosunkowo niedrogi, z cenami znacznie bardziej przypominającymi te w naszej ojczyźnie niż na zachodzie Europy. Obiad w restauracji nie będzie bardzo odbiegało cenowo od posiłku w polskim kurorcie. Ponadto niezmienną popularnością cieszą się tzw. oferty All Inclusive, które, jako, że wyżywienie wliczone jest w cenę pobytu, umożliwiają na spore oszczędności - nie stołujemy się poza hotelem. Dodatkowo wiele biur podróży posiada liczne propozycje wyjazdów Last minute, dzięki, którym możemy zaoszczędzić nawet połowę początkowej, proponowanej kwoty za wyjazd. Wakacje na Bałkanach mają więc sporą szansę stać się miłą odmianą od tych spędzanych w naszym kraju, a niekoniecznie muszą nadszarpnąć nasz portfel.

Bułgaria to nie tylko plaże

Bułgaria wraz ze swoją ciekawą historią i kulturą jest łakomym kąskiem dla wielbicieli zwiedzania. Powinniśmy jednak rozgraniczyć wyjazd w celu typowo wypoczynkowym, od tego na którym planujemy poznać zabytki i pozwiedzać. Na obszarze wcześniej wymienianych Złotych Piasków czy Słonecznego Brzegu, nie ma zbyt wielu ciekawych miejsc do zobaczenia. Dlatego też świetnym pomysłem dla chcących zgłębić historię Bułgarii, będą organizowane przez biura podróży liczne, bardzo interesujące wyjazdy objazdowe w głąb kraju. Ewentualnie dla osób chcących połączyć przyjemne z pożytecznym, istnieje również możliwość przedłużenia takiej wycieczki np.
o tydzień na wybrzeżu.

Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule jest prosta - tak, Bułgarię na pewno warto odwiedzić. Przed wyjazdem należy jednak dokładnie przemyśleć jego cel i zastanowić się na czym (plażowanie czy zwiedzanie) nam najbardziej zależy. Jeżeli tylko wybierzemy odpowiednią dla nas ofertę z pewnością się nie zawiedziemy, a wakacje w tym kraju mają sporą szansę stać się tymi wymarzonymi.

Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

StrzalinyCzłopaMarcinkowice
--- miejsce na reklamę ---

MirosławiecNadarzyce
--- miejsce na reklamę ---

BronikowoTucznoVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Zespół pałacowy w Kłębowcu

Grupa Warowna Marianowo

Borne Sulinowo

(niem. Gross Born)

Cerkiew greckokatolicka

Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Wałczu

  • Polecamy

Darmowy wpis do bazy noclegowej

komis wałcz kom-tad

?>