Podróż własnym środkiem lokomocji

Podróż własnym środkiem lokomocji Wakacje i urlop to czas, który chętnie wykorzystujemy na podróże - zarówno po kraju, jak i za granicę. Dzięki nim poznajemy inne kultury, innych ludzi, a także możemy zwiedzić sławne zabytki. Możemy wybrać się na taką wycieczkę korzystając z usług biura podróży, albo na własną rękę.

Podróżowanie własnym środkiem lokomocji ma wiele zalet. Największa z nich to niezależność - nie obowiązuje nas żaden narzucony plan, który musimy zrealizować punkt po punkcie bez względu na pogodę, jak to ma często miejsce podczas wycieczek zorganizowanych. Oczywiście nie oznacza to, że nie powinniśmy w ogóle planować takiego wyjazdu.

Dobrze jest wcześniej przygotować w miarę dokładną mapę, sprawdzić co po drodze jest warte obejrzenia, ale nawet w trakcie podróży możemy nasz plan dowolnie modyfikować. W ten sposób mamy możliwość zwiedzania zabytkowych miast nie tylko w Polsce, ale i za granicą. W jaki sposób przygotować się do takich wycieczek?

Oprócz ustalenia już planu podróży (miasta, przez jakie będziemy jechać, warte obejrzenia miejsca, ewentualnie atrakcje turystyczne, czy miejscowe imprezy) koniecznie trzeba odpowiednio przygotować auto, a więc sprawdzić szczegółowo jego stan techniczny i dopilnować, aby po drodze nie przydarzyły nam się przykre niespodzianki. Jeśli wybieramy się za granicę, powinniśmy dodatkowo sprawdzić jakie są przepisy ruchu drogowego w krajach, do których jedziemy.

Może się np. okazać, że będziemy musieli dokupić kamizelki odblaskowe dla każdego uczestnika podróży. Motocykliści planujący daleką wyprawę również powinni się do niej odpowiednio przygotować. Najlepiej jest odbyć najpierw kilka dłuższych wycieczek w kraju, zanim wybierzemy się za granicę - to pozwoli ocenić jak długi dystans jesteśmy w stanie przejechać jednego dnia i jak sprawuje się motocykl. Niezależnie od tego czy podróżujemy autem, czy motocyklem, powinniśmy zapewnić sobie wygodne miejsce do odpoczynku. Jeśli więc mamy ustalony plan podróży - warto zarezerwować sobie komfortowy nocleg, np. dzięki http://www.only-apartments.com/pl.html.

Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

WałczPróchnowo
--- miejsce na reklamę ---

Martew
--- miejsce na reklamę ---

MarcinkowiceStrzalinyVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Szlak zielony ZP 1136

Obiekty poświęcone poległym

w czasie I wojny światowej

Przewodnik - Pojezierze Wałeckie

Dlaczego na Pojezierze Wałeckie?

  • Polecamy

komis wałcz kom-tad

Darmowy wpis do bazy noclegowej

?>