Zakynthos - raj dla miłośników greckiej przyrody

Zakynthos - raj dla miłośników greckiej przyrody Dla tych, których już zafascynowała wspaniała przyroda pojezierza, odkrywanie piękna natury w innych częściach świata staje się wyjątkową atrakcją. Do państw, które mogą się pochwalić nie tylko wspaniałymi zabytkami, ale i niezwykłym światem fauny i flory, zalicza się Grecja. Ci, którym marzy się ujrzenie największych osobliwości przyrodniczych tego kraju, koniecznie powinni odwiedzić Zakynthos.
Otoczona wodami Morza Jońskiego wyspa ma wyjątkowy urok, a chętnych na spędzenie tam wakacji przybywa z każdym rokiem. Mimo coraz lepszego zagospodarowania oraz doskonale rozwiniętej bazy noclegowej nadal panuje tu cisza i spokój. By znaleźć się na tej sielskiej wyspie, trzeba dostać się do Aten, a stamtąd wyruszyć w dalszą podróż turystycznym statkiem. Na wyspę tę można się również dostać z miejscowości Killini na Peloponezie. Kto nie czuje się na siłach, by samodzielnie załatwiać formalności związane z taką podróżą lub też chce maksymalnie ułatwić sobie podróż, może skorzystać z ofert biur podróży.
Wypoczynek na Zakynthos to propozycja, którą ma w swej ofercie m.in. Rainbow Tours - sprawdzony organizator podróży, na którego można się zdać bez obaw. Sama wyspa Zakynthos nie jest zbyt duża. Na stałe mieszka na niej około 40 tysięcy osób, a powierzchnia wyspy to ok. 410 km kw. Choć wydaje się ona niewielka, czeka na nas wiele wyjątkowych zakątków.

Przyrodnicze skarby wyspy, czyli gdzie warto się wybrać? Malownicza Zatoka Wraku oraz słynne Błękitne Groty to główne atrakcje turystyczne na wyspie. Miłośników przyrody bardziej interesują jednak spokojne zatoczki oraz plaże, które nie zawsze są otwarte dla letników marzących o plażowaniu oraz kąpieli w morzu. Wszystko to z powodu żółwi Careta Careta, dla których plaże tej wyspy stały się wyjątkowo ważną ostoją. Ich stanowiska lęgowe są główną atrakcją wyspy, a zarazem jej najcenniejszym, pilnie strzeżonym skarbem. Careta Careta to gatunek coraz rzadszy, a wyspa Zakynthos, jako jedno z najważniejszych stanowisk lęgowych tych żółwi, stała się jedną z najważniejszych wysp dla miłośników przyrody z całego świata. Gerakas to najważniejsza plaża na wyspie, choć i Kalamaki jawi się jako miejsce wyjątkowo kuszące. Blue Caves, Magri Gialos oraz Four Caves są z kolei miejscami, w których można zachwycać się pięknem i bogactwem podwodnego świata. Warto jednak pamiętać, że każdy miłośnik przyrody zainteresowany taką atrakcją, powinien z odpowiednim wyprzedzeniem postarać się o niezbędne pozwolenie na nurkowanie.

Zakynthos to wyspa wyjątkowa. Jej fenomen polega na tym, że brak zabytków i historycznych miast rekompensowany jest przez niezwykle piękne krajobrazy oraz miejsca o ogromnej wartości przyrodniczej. Dla każdego miłośnika przyrody jest to wyspa wyjątkowa, a jej odkrywanie może się okazać wspaniałą przygodą.
Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

StrzalinyWałczJastrowie
--- miejsce na reklamę ---

NadarzyceMarcinkowice
--- miejsce na reklamę ---

CzłopaVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Silosy rakietowe - Kolonia Brzeźnica

Rezerwat "Diabli Skok"

Jak powstało Pojezierze Wałeckie?

Bank fotografii serwisu UrokiPojezierza.pl

  • Polecamy
?>