Romantyczny weekend na Mazurach

Romantyczny weekend na Mazurach Każdy kto pragnie spędzić przyjemny romantyczny weekend z "drugą połówką", koniecznie powinien rozważyć taki pomysł jak wyjazd na Mazury. Doskonałą porą roku na taki właśnie wyjazd jest jesień. Wówczas ruch turystyczny jest znacznie mniejszy niż latem, a i ceny w hotelach i innych obiektach noclegowych są niższe. Na romantyczny weekend z całą pewnością warto wybrać nocleg przykładowo w zabytkowym zamku krzyżackim. Zamków takich, w których urządzone są obiekty hotelowe nie brakuje na Mazurach.
Szczególnie romantycznie będzie bez dwóch zdań nad jeziorem w otoczeniu malowniczych lasów. Jaką mazurską miejscowość wybrać? Wybór nie jest łatwy, bowiem niemal każda ceniona mazurska miejscowość położona jest nad jeziorem otoczonym lasami... Na pewno godną uwagi propozycją jest Giżycko. Jest ono położone na pięknymi jeziorami Kisajno i Niegocin. Z licznych przystani można wybrać się w rejs po licznych mazurskich jeziorach, ponieważ połączone są one ze sobą poprzez system kanałów wodnych. Nad wspomnianym jeziorem Niegocin znajduje się piękne molo (przebudowane w 2011 roku). Spacer wieczorową porą na pewno będzie wyjątkowo romantyczny w takim miejscu. Każdy oczywiście powinien samodzielnie ustalić, co chce zwiedzać, ale będąc w Giżycku, warto poświęcić chwilę na obejrzenie Twierdzy Boyen - często organizowane jest tu nocne zwiedzanie...

Romantyczne chwile można spędzić nad Jeziorem Drwęckim w Ostródzie przechadzając się bulwarem czy molo, lub po prostu siedząc na czystej, ładnej plaży miejskiej podziwiając malowniczy mazurski krajobraz. Mrągowo z kolei oferuje jezioro Czos z amfiteatrem, molo i promenadą. Udając się na spacer promenadą, możemy obejść w około całe jezioro (początek przy plaży miejskiej). Równie romantycznie będzie w Mikołajkach nad jeziorami Tałty, Mikołajskim czy Śniardwy lub w Węgorzewie nad słynnymi Mamrami.
Cudownym miejscem dla zakochanych może okazać się również Olsztyn. Na terenie miasta znajduje się aż 15 jezior i wspaniały Las Miejski. Na tego obszarze utworzono dwa rezerwaty przyrody takie jak Redykajny oraz Mszar, poza tym zorganizowana jest tam ogromna ilość ścieżek rowerowych, alejek spacerowych, ścieżek przyrodniczych. Będąc w Olsztynie warto zajrzeć do zamku kapituły warmińskiej, gdzie znajduje się wspaniałe Muzeum Warmii i Mazur (ma ono swoje oddziały także w Mrągowie, Szczytnie, Lidzbarku Warmińskim, Morągu oraz Reszlu). Ciekawą ofertę na spędzenie romatycznego weekendu w spa ma Hotel w Miłomłynie na Mazurach -  http://www.milomlynzdroj.pl/pl/vital-spa/pakiety-vital-spa  - jak reklamuje hotel - wyjątkowe miejsce na wyjątkowe okazje.
Autor \ źródło:

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

BronikowoMartew
--- miejsce na reklamę ---

MirosławiecStrzaliny
--- miejsce na reklamę ---

PróchnowoTucznoVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Dlaczego na Pojezierze Wałeckie?

Szlak zielony ZP1128z

Łowiectwo

Nadarzyce

(niem. Rederitz)

  • Polecamy
?>