Ogólnopolski obóz 'Euroweek – Szkoła Liderów'

Ogólnopolski obóz 'Euroweek – Szkoła Liderów' W dniach od 20 do 24 lutego 2013 r. dziesięcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. K. Makuszyńskiego uczestniczyło w ogólnopolskim obozie szkoleniowym „Euroweek – Szkoła Liderów” w Długopolu Dolnym. Opiekunkami uczniów podczas wyjazdu były panie Aniela Ankiewicz-Olkowska oraz Anna Jarczewska.
Organizatorem obozu jest Europejskie Forum Młodzieży z siedzibą w Bystrzycy Kłodzkiej. Program Euroweek jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy, ale również świata. Organizatorzy starają się dotrzeć do najzdolniejszej i najaktywniejszej młodzieży i rozwinąć najbardziej cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole
Program „ Euroweek – Szkoła Liderów” organizowany jest przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, Together Europe, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Akademią Morską w Szczecinie, przedstawicielami konsulatów, ambasad oraz parlamentarzystów europejskich. Europejskie Forum Młodzieży podczas uroczystej Gali Wolontariatu, która odbyła się 1 grudnia 2011r. w Warszawie zostało wyróżnione i nagrodzone przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.Wyróżnienie zostało przyznane jako wyraz szczególnego uznania za pracę i aktywne realizowanie postulatów Europejskiego Roku Wolontariatu oraz priorytetów Komisji Europejskiej i Narodowej Agencji Programu „ Młodzież w działaniu” w ramach Europejskiego Wolontariatu.

Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców i wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży. Program obejmował 4 bloki tematyczne: „ Europa i kraje wolontariuszy”, „ Praca w grupie”, „ Kultura, taniec i muzyka”, „ Zabawy z wolontariuszami”. Wolontariusze pochodzą z różnych krajów świata, takich jak Chiny, Kenia, Francja, Niemcy, Austria, Rumunia, Dominikana, Argentyna, Meksyk, Litwa, Łotwa, Indonezja oraz wielu innych. Nasza grupa miała okazję współpracować z wolontariuszami z Rumunii, Łotwy, Turcji, Austrii, Azerbejdżanu, Indonezji, Izraela, Serbii. Cały pobyt w Długopolu Dolnym to niezapomniana przygoda, znakomita możliwość dla uczniów prowadzenia konwersacji w języku angielskim z osobami, dla których, tak jak dla nich, język angielski nie jest ojczystym językiem. Niesamowite doświadczenie zetknięcia się i „ posmakowania” przeróżnych kultur, zaakceptowanie różnic, obalenie stereotypów. W programie była również wycieczka do Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zwiedzenia jedynego w Polsce Muzeum Filumenistycznego gromadzącego etykiety zapałczane oraz zapalniczki z różnych stron świata. W Kłodzku zobaczyliśmy jak duże piętno odcisnęła w tym miejscu powódź z 1997r.

Z wielkim wzruszeniem wspominamy nasz udział w obozie. Dziękujemy Europejskiemu Forum Młodzieży,a w szczególności panu Adamowi Jaśnikowskiemu, za szansę wzięcia udziału w tak wspaniałym przedsięwzięciu. Z pewnością wrócimy.
Autor \ źródło: Aniela Ankiewicz-Olkowska

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Laski WałeckieNadarzyceMarcinkowice
--- miejsce na reklamę ---

StrzalinyCzłopa
--- miejsce na reklamę ---

PróchnowoMirosławiecVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Iłowiec

(niem. Polniche Fuhlbeck)

Bobry

Rezerwat 'Golcowe Bagno'

Paintball - kolorowa wojna

  • Polecamy

Darmowy wpis do bazy noclegowej

komis wałcz kom-tad

?>