Wałcz na 'Tour Salon' 2012 Poznań

W dniach 24 – 27 października odbyła się w Poznaniu XXIII już edycja targów turystycznych Tour Salon. Jest to największa tego typu giełda w Polsce. Miasto Wałcz oraz gminy należące do Stowarzyszenia Gmin Pojezierza Wałeckiego a więc Człopa, Jastrowie i Tuczno zaprezentowały swoje walory i potencjał turystyczny poprzez ekspozycję materiałów i gadżetów w ramach stoiska województwa zachodniopomorskiego. Cieszyło się ono sporym zainteresowaniem a większość pytań kierowanych przez odwiedzających dotyczyła Umocnień Wału Pomorskiego, szlaków kajakowych oraz innych form turystyki aktywnej oferowanej przez gminy należące do Stowarzyszenia.
Bardzo ciepłe słowa o Wałczu i Pojezierzu Wałeckim wypowiedziała Pani Barbara Tekieli – Dyrektor Biura Turystyki m. stołecznego Warszawy: „odwiedzam Wałcz, gdyż z tym miastem jestem związana prywatnymi więzami rodzinnymi. Z podziwem patrzę na Wałcz i zachodzące tu pozytywne zmiany. To miasto jest po prostu pięknea szczególnie korzystnie zmieniło się w ostatnich latach. Również gminy otaczające Wałcz przyjęły dobrą, bardzo korzystną strategią rozwoju.”

W dniu 25 października Wałcz spotkała jeszcze jedna, bardzo miła okoliczność. „Wiadomości Turystyczne” ogłosiły laureatów II edycji konkursu na najlepszy folder promocyjny miasta – Róża Regionów 2012. W tym ogólnopolskim konkursie wyróżnienie otrzymał przewodnik „Wałcz – wędrówki po mieście i okolicach” autorstwa Leszka Jóźwika. Jury uznało, iż publikacja ta doskonale oddaje walory i piękno Wałcza i Ziemi Wałeckiej. O wypowiedź w tej sprawie poprosiliśmy Romana Gniota Naczelnika wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji, który wraz z autorem oraz przedstawicielami stowarzyszeniowych gmin odebrali wyróżnienie na targach w Poznaniu:

„było miło i sympatycznie, gdyż na scenie wyróżniono Wałcz za profesjonalne formy promocji. Działo się to w oku wielu kamer i aparatów fotograficznych. Jest więc to kolejna promocja. Traktujemy też ten fakt, jako zachętę do dalszej pracy w poszukiwaniu dobrych i skutecznych form eksponowania turystycznych walorów pięknej Ziemi Wałeckiej. Przy okazji gratuluję Leszkowi Jóźwikowi wiedzy i wysiłku przy opracowaniu tej publikacji. Drukarni Pojezierze dziękuję za staranność i włożoną pracę w procesie wydawniczym, co w konsekwencji zaowocowało wyróżnieniem naszego Przewodnika”.

W czasie pobytu w Poznaniu delegacja Stowarzyszenia zwiedziła targi a także zapoznała się z aktualnymi trendami rozwoju turystyki oraz najnowszymi formami promocji.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl / UM Wałcz

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

MartewJastrowie
--- miejsce na reklamę ---

KłębowiecBronikowo
--- miejsce na reklamę ---

NadarzyceLaski WałeckieTucznoVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Kotleciki z kurczaka z warzywami

Pierwszy pomnik Jana Pawła II na świecie

Pojezierze Wałeckie - szlak kajakowy rzeką Rurzycą

Kościół w Tucznie

pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Co zabrać, czyli pakujemy plecak

  • Polecamy

komis wałcz kom-tad

Darmowy wpis do bazy noclegowej

?>