Siódemka szczęśliwa dla Łukasza Tuszyńskiego

Siódemka szczęśliwa dla Łukasza Tuszyńskiego W tym roku "Wałeckie Scrabblobranie" zgromadziło 110 zawodników z najdalszych zakątków nie tylko Polski. Wałcz gościł bowiem debiutanta z Kijowa. Po raz siódmy organizatorzy — Gimnazjum nr 2 w Wałczu — na czele z Jolantą Chłopińską oraz Urząd Miasta w Wałczu przy wsparciu licznych sponsorów zapewnili nam doskonałe warunki do rywalizacji scrabblowej.
Wysokie nagrody pieniężne, upominki dla wszystkich uczestników, niepowtarzalna gościnność, doskonała wręcz kuchnia to tylko kilka atutów tej imprezy scrabblowej.
Turniej podzielony został na trzy dni — do rozegrania było 17 rund. Sobota — pierwszy dzień rywalizacji nie wskazywał jeszcze na lidera, bowiem do końca pozostawało 10 rund. Wieczorna impreza towarzysząca odbyła się w „Tawernie pod wieżą” nad jeziorem Raduń. Tańce, śpiewy i biesiadowanie w miłej atmosferze wypełniły scrabblistom czas do późnej nocy. O poranku z pełnym zapałem, w sportowej i wciąż miłej atmosferze uczestnicy turnieju spotkali się ponownie przy stolikach ze scrabblami.
Drugi dzień rozgrywek minął błyskawicznie i zaraz po pysznym obiedzie cała rodzinka scrabblowa siedziała w autokarach, które dowiozły nas na miejsce kolejnej imprezy integracyjnej do Parku Linowego w Rudnicy (www.rudnicapark.pl). Tam też rozpoczęły się zmagania uczestników mistrzostw w nieco innej przestrzeni. Kondycja, walka z własnymi lękami, dużo adrenaliny ... Uśmiechnięte twarze przy ognisku mówiły same za siebie — miejsce przypadło do gustu chyba wszystkim zawodnikom.
Trzeciego dnia rozegraliśmy ostatnie 5 rund turnieju. Zacięta walka trwała do końca, jednak gdy w 14 rundzie miejsce lidera zajął Łukasz Tuszyński, to utrzymał już prowadzenie do końca turnieju. Kolejne miejsca zmieniały się jak w kalejdoskopie, układ w finałowej rundzie podzielił podium między lidera z pierwszego dnia – Rafała Lenartowskiego (drugie miejsce w turnieju) oraz Michała Alabrudzińskiego (trzecie miejsce). Blisko podium był też Stanisław Rydzik (przegrana na pierwszym stole z Łukaszem Tuszyńskim dała mu zaledwie czwarte miejsce).
Nagrody w turnieju przewidziano też za miejsca 7 i 77 jako, że było to już 7 scrabblobranie. Szczęśliwe pozycje na liście zajęli: Miłosz Wrzałek i Jarosław Olek. Rywalizację wśród debiutantów wygrała Milena Woźniak z Wałcza.
W klasyfikacji na najdroższy wyraz siedmioliterowy padł remis. Siódemkami za 122 pkt. pochwalić mogli się: Krzysztof Mówka (w trzeciej rundzie turnieju Primus Inter Pares) oraz Katarzyna Małek (w piętnastej rundzie VII Mistrzostw Ziemi Wałeckiej). W konkursie na słowo z cząstką LIN wygrała również Katarzyna Małek układając słowo ALINEARNI za całe 122 punkty. Brawo!
Organizatorzy rozlosowali dwie nagrody w postaci równowartości wpisowego do turnieju nauczycielskiego oraz turnieju mistrzów. Sierotki miały szczęśliwą rękę dla Agnieszki Kozak oraz Agaty Kuć. Upominkami obdarowano wszystkich uczestników turnieju.
Wydarzenia opisane wyżej jak i to, czego opisać się nie dało, możecie obejrzeć na świetnych fotografiach Bartka Ćmiela, który towarzyszył nam ze swoim aparatem przez cztery dni wałeckich turniejów i tworzył piękną oprawę medialną naszego spotkania. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom! Wielkie podziękowania i brawa dla organizatorów! W prywatnej rozmowie z organizatorką uzyskałem potwierdzenie, że siedem minionych lat należało do tych „chudych” – teraz czeka nas kolejne siedem wyjątkowo „tłustych” :) . Zapraszam więc na kolejne scrabblobrania – do Wałcza warto wracać!

Najbliższe spotkanie w Wałczu przypadnie w pierwszy weekend listopada – faza eliminacyjna XIX Indywidualnych Mistrzostw Polski w Scrabble odbędzie się, tak jak przed rokiem, w Gimnazjum nr 2.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl/Sławek Zabawa

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

MarcinkowiceTucznoMartew
--- miejsce na reklamę ---

BronikowoKłębowiec
--- miejsce na reklamę ---

MirosławiecStrzalinyVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Szlak Korytnicy

Rezerwat 'Glinki'

Park linowy Rudnica

Nie musisz jechać daleko, aby poczuć adrenalinę!

Żubry

  • Polecamy
?>