Szlak Cieszynki

Rzeka ta jest niewielkim ciekiem wodnym, który bierze swój początek niedaleko wsi Mielęcin. Jej długość całkowita wynosi 25km, średnia szerokość 4m, a głębokość 0,6-0,8m. W zatokach rzeki trafiamy na głęboczki sięgające 1,5m.
Bazą wypadową dla spływów kajakowych jest siedziba gminy Człopa. To właśnie tutaj rozpoczyna się szlak kajakowy Cieszynką, która przez 12km na zachód od Człopy prowadzi swe wody do innej, być może jeszcze piękniejszej rzeki Płocicznej.
Cieszynka jest szlakiem bardzo ciekawym, przepływa przez kilka jezior, wśród starych, liściastych lasów. Jedynym utrudnieniem w czasie spływu są liczne drzewa znajdujące się w nurcie rzeki. Jest to szlak 1 dniowy. Kolejne dni można przeznaczyć na spływy Drawą, do której uchodzi Płociczna. Ta niewielka rzeka tworzy malownicze, meandrujące zakola o stromych zboczach, dochodzących do 35 metrów wysokości. Kiedyś prowadził tędy szlak kajakowy lecz od utworzenia Drawieńskiego Parku Narodowego szlak został zamknięty ze względu na obszar rezerwatu ścisłego
Rybami dominującymi w Cieszynce i Płocicznej są pstrągi.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

MartewMarcinkowice
--- miejsce na reklamę ---

CzłopaTuczno
--- miejsce na reklamę ---

WałczLaski WałeckieVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Bytyń

(niem. Gut Bothin)

Rezerwat "Diabli Skok"

Szlak niebieski ZP 1127

Szlak żółty ZP 301

  • Polecamy
?>