Wystawa 'Odloty Hesji'

Wystawa 'Odloty Hesji' „Odloty Hesji” to jedna z tych wystaw, która potrafi w sposób szczególny zmotywować widza. Traktuje o fotografii lotniczej, gdzie wszystkie zdjęcia zrobione są z ziemi, jednak najważniejszym aspektem jest artyzm i dobry smak tej niezwykłej kolekcji. Prezentowane zdjęcia przedstawiają najciekawsze sceny z lotniczych pikników, zarówno polskich, jak i wypraw europejskich. Różnorodność kolorów, kadrów i kompozycji, wzbogaca także poświęcenie autora i niezwykła pasja, żeby szukać tych najlepszych ujęć. Kolekcję charakteryzuje dynamika właściwa tematowi, a także opowieści, które snują się zza tych sfotografowanych scen, nie są to zdecydowanie zdjęcia statyczne i bezduszne.
Dnia 10 kwietnia w Muzeum Ziemi Wałeckiej odbył się wernisaż „Odlotów Hesji” z iście odrzutowym rozmachem. Za sterami zgrabnie przygotowanej i dowcipnej prelekcji zasiadł Sławek hesja Krajniewski, prezes Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych AIR-ACTION. Prelegent skończył Wojskową Akademię Techniczną na kierunku lotniczym i pracuje w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych w Warszawie, czyli w samym centrum polskiej, wojskowej myśli lotniczej, jest on także autorem wszystkich 55 prac, które zostały pokazane dla gości. Podczas prelekcji przedstawione zostały aspekty techniczne i estetyczne wykonanych ujęć, czyli wpływ pogody, panoramowanie zdjęć, dobór sprzętu, planowanie wypraw, a wszystko zostało dodatkowo doprawione kilkoma filmami scen z wyjazdów na pikniki lotnicze. Nie można ominąć faktu, że prelegent opowiadał o tym typie fotografii dowcipnie i ciekawie, a wykłady podczas otwarć wystaw stają się powoli miłym zwyczajem Muzeum Ziemi Wałeckiej. Autor opowiadał: „Staram się, by nie były to tylko zdjęcia dokumentalno-techniczne. Zależy mi na tym, by opowiadać nimi ciekawe historie, by oddawać niepowtarzalny klimat, by pokazywać na nich to, co w lotnictwie najważniejsze – jego dynamikę i piękno”, co w sposób perfekcyjny udało się zamknąć w tej fotograficznej serii. Wśród gości wyróżnić należy członków Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych AIR-ACTION, którzy przyjechali na wernisaż z całej Polski, zwiedzili nie tylko Wałcz, ale także spotkali stado żubrów w okolicach Próchnowa, chwaląc sobie nasz region. Wystawa „Odloty Hesji” jest także ogólnopolską premierą, za co należą się dodatkowe punkty dla pracowników Muzeum Ziemi Wałeckiej.
Wystawę można oglądać do 15 maja w godzinach otwarć MZW. Mecenasem wystawy jest firma Nikon, której sprzęt nadaje się idealnie do fotografii reporterskiej, zaś partnerem wystawy jest Akademia Nikona, której wykładowcą jest Sławek hesja Krajniewski. Wystawę patronatem medialnym objęli: miesięcznik fotograficzny DIGITAL FOTO VIDEO, portal informacyjny lotniczapolska.pl, laboratorium fotografii profesjonalnej ProfiLab oraz Internetowy Przewodnik Turystyczny UrokiPojezierza.pl. Zapraszamy na „odloty” z tą oryginalną i piękną kolekcją, która potrafi zainspirować amatora każdego typu fotografii, nie tylko lotniczej.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

PróchnowoMarcinkowice
--- miejsce na reklamę ---

Wałcz
--- miejsce na reklamę ---

CzłopaVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Bobry

Muzeum Ziemi Wałeckiej

Ostrowiec

(niem. Sagemuhl)

Iłowiec

(niem. Polniche Fuhlbeck)

  • Polecamy
?>