Nieprofesjonalni profesjonanie

Nieprofesjonalni profesjonanie W Wałeckim Centrum Kultury 30 września miał miejsce wernisaż wystawy artystów nieprofesjonalnych w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Plastyków Nieprofesjonalnych. Wśród prac znalazły się obrazy, rzeźby, fotografie i inne. W tym roku 191 prac wykonanych ponad 30 technikami zaprezentowało aż 61 twórców m.in. z Choszczna, Kołobrzegu, Białogardu i Wałcza.
W jury, które wybrało najlepszych artystów uczestniczyli Halina Hanna Orska, Grzegorz Janowicz, Marek Żak i Agnieszka Brosz. W dziale malarstwa nagrodzili Krystynę Jarząbek i Stanisława Mikołajczyka, a wyróżnili Stanisława Świderskiego i Damiana Niedźwiedzkiego. W kategorii rzeźb laureatką została Krystyna Wenelska, a na wyróżnienie zasłużyli Daniel Jerczyński i Bożena Kulesza-Mazurek. W kategorii rękodzieła najlepsze okazały się prace wykonane techniką scrapbooking autorstwa Agaty Blomberg. W dziale tkaniny artystycznej na wyróżnienie zasłużyły dzieła Galiny Błażejewskiej i Krystyny Czubik, w dziale rysunku Rafała Rubaka, a w dziale ceramiki wyróżnienie zdobył Marek Michałkiewicz.
Jury podkreśliło w swoim protokole, że prace artystów nieprofesjonalnych wykonane były profesjonalnie. Ujęci zostali bardzo różnorodną techniką wykonania prac. Zachęcili również do udziału w kolejnych wystawach powiatowych a następnie wojewódzkiej wystawie.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

MartewStrzaliny
--- miejsce na reklamę ---

NadarzyceWałcz
--- miejsce na reklamę ---

TucznoLaski WałeckieMirosławiecVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Kłębowiec

(niem. Klausdorf)

Szlak żółty ZP 1129y

Wałcz – J. Smolno – J. Łubianka – Ostrowiec (14km)

Szlak Rurzycy im. Jana Pawła II

Szlaki nie oznakowane

  • Polecamy

komis wałcz kom-tad

Darmowy wpis do bazy noclegowej

?>