Filmowym krokiem pobiegli bo lubią

Filmowym krokiem pobiegli bo lubią Za linią mety jest ponad 600 zawodników, którzy pobiegli w trzech biegach w niedzielę 22 lipca w Wałczu: 2 wałecki bieg filmowy o dystansie 9999m, bieg na 3330m z Mistrzostwami Polski Biegam bo lubię oraz bieg otwartych serc "TAK DLA TRANSPLANTACJI" na 1111m. Czy ten dzień był wyjątkowy?
Dzień ten był wyjątkowy nie tylko ze względu na udaną imprezę biegową, ale również pod tym względem, że zapamięta go na długo sam Marek Plawgo polski lekkoatleta, sprinter i płotkarz debiutujący w biegu ulicznym oraz Michał Olszański dziennikarz TVP i Polskie Radio Trójka komentując takie wydarzenie po raz pierwszy. Piękna pogoda, która zaskoczyła nie tylko organizatorów utrzymywała się bardzo długo i pozwoliła biegaczom przebiegnięcie całej trasy, którą mogli podziwiać.

Każdy uczestniczący w biegu otrzymał na starcie koszulkę lub kapelusz w stylu Garego Coopera jak w filmie „W samo południe”, a na mecie po przebiegnięciu po czerwonym dywanie pamiątkowy medal. Zwycięzcy stawali na podium gdzie otrzymywali z rąk mistrzów nagrody i puchary. Spośród wszystkich uczestników rozlosowywane były również nagrody dodatkowe fundowane przez sponsorów. Jednymi z nagród były smartfony firmy Samsung. Mistrzowie, czyli Marek Plawgo, Jacek Bocian, Tomasz Czubak, Sebastian Chmara również uczestniczyli w biegu. A dyrektor biegu Paweł Januszewski jak wspomniany Gary Cooper pilnował porządku.
Piękna liczba 600 (liczba zawodników przyp. red.) udowodniła, że w Wałczu można zorganizować bieg na wysokim poziomie. Zawodnicy pochodzili głównie z Polski, ale nie zabrakło międzynarodowych uczestników jak np. z Ukrainy czy Australii! Wielu zawodników pokonało wiele kilometrów by wziąć udział w biegu. Przyjechali m.in. z Wydmin, Łysomic, Rakowni, Brzozy, Cychr, Występu, Legbąda, Sycowa, Mysiadła, Klotyldzina, jak i z większych aglomeracji miejskich jak Poznań, Warszawa, Szczecin, Poznań i inne.

Mistrzynią 2 wałeckiego biegu filmowego na 9999m została Marta Szenk z Zawiszy Bydgoszcz, Mistrzem został Pavlo Veretsky z KKB Finisz Kalisz – Ukraina. Wśród wałczan najlepszymi okazali się Anna Kszak-Krzyżanowska oraz Tomasz Mickiewicz. W biegu na 3330m mistrzynią została Anna Bander, a mistrzem Tomasz Waszczuk. Wałczanami najlepszymi na tym dystansie okazali się Anna Grynkiewicz i Mirosław Kalita. Wszystkim bardzo gratulujemy!
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

BronikowoKłębowiecCzłopa
--- miejsce na reklamę ---

MartewPróchnowoWałcz
--- miejsce na reklamę ---

StrzalinyMirosławiecVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Zespół pałacowy w Kłębowcu

Szlak Gwdy

Betyń Wielki, jez.

(Bytyń Wielki, niem.Grosser Böthin See)

Bobry

  • Polecamy
?>