Motoparty nad Piławą po raz drugi

Motoparty nad Piławą po raz drugi W Głowaczewie koło Wałcza od 13 do 15 lipca odbywała się po raz drugi motocyklowa impreza pod nazwą MotoParty nad Piławą. Kto był na zlocie w zeszłym roku wie, że podczas tego wydarzenia odbywało się wiele ciekawych atrakcji. Organizatorem tej świeżej imprezy na naszym terenie jest Pilska Grupa Motocyklowa RIDE TO LIVE.
Podobnie jak rok temu impreza rozpoczęła się w piątek. Już pierwszego dnia przybyło 140 osób. Niestety sobotnie wichury niosące poważne zniszczenia w okolicy osłabiły frekwencję i ogólnie było tylko około 200 osób. Poza uczestnikami z okolicy przyjechali ludzie prawie z całej polski. Głównie z Gdyni, Szczecina, Warszawy oraz zawitało czterech Duńczyków, którzy bawili się całą imprezę.

Na przyjezdnych i miejscowych motofanów czekały koncerty na których zagrali m.in. Kodeina, Kwatera C2, The Drinkers, Orchidea, Absynth, Bellrock, Gif-Noise, Vecordia i Wicked Side. Ostatnich pięciu wzięło udział w plebiscycie na Moto Kapelę 2012 roku. Zespoły pokonały trasę ok. 400 – 500 km by wziąć udział w plebiscycie. Pierwszy zespół, czyli Kodeina była zwycięzcą plebiscytu w 2011. W kuluarach można było się dowiedzieć, że udział w tym plebiscycie oraz wygrana była odskocznią do sukcesu zespołu. Na najlepszy zespół głosowali wszyscy uczestnicy zlotu, którzy odpowiednio wypełnili blankiety do głosowania. Zwycięzcą został zespół Vecordia, który dał naprawdę wysokiej jakości koncert.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się również kino letnie z prelekcją Piotra Wojtanka, sobotnie warsztaty fotograficzne ze Stanisławem Pręgowskim, spotkanie z gościem, który podpowiadał jak zakupić motocykl używany oraz konkursy z zabawnymi zadaniami.

Zebrani uczestnicy w sobotę pomimo przeszkadzającego deszczu przejechali kolumną do Wałcza gdzie na placu WCK mieszkańcy Wałcza mogli podziwiać motocykle, a uczestnicy mogli wygrać nagrody organizatora jak również spalić nieco gumy na przygotowanej masce.

Organizatorzy zapowiadają trzecią edycję imprezy na początek lipca przyszłego roku. Zachęcamy do zapisania sobie tego terminu w kalendarzu i udział choćby z perspektywy widza.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

NadarzyceMirosławiec
--- miejsce na reklamę ---

JastrowieStrzaliny
--- miejsce na reklamę ---

CzłopaVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Pierwszy pomnik Jana Pawła II na świecie

Pojezierze Wałeckie - szlak kajakowy rzeką Rurzycą

O Diable Frydlandzkim

Henryku Blankenburgu, raptusie i okrutniku, czyli wielki zajazd na ziemi wałeckiej

Borne Sulinowo

(niem. Gross Born)

Grupa Warowna Cegielnia

  • Polecamy
?>