Zakurzyli na 1 Wałeckich Moto Cross Country

Zakurzyli na 1 Wałeckich Moto Cross Country W drugi dzień motoryzacyjnego weekendu w niedzielę 20 maja odbyła się II runda Indywidualnych Mistrzostw o Puchar Morza Bałtyckiego pod nazwą „Pierwsze Wałeckie MOTO CROSS COUNTRY o Puchar Burmistrza Wałcza”. W zawodach wystartowało 86 zawodników z Polski i Niemiec, w tym utytułowani zawodnicy Pucharu Europu tej dyscypliny. Zawodnicy nieźle zakurzyli zebranych widzów ale i podnieśli ostro adrenalinę. Organizatorem był klub Drogbud Cross - ATV Piła.
Na terenach położonych przy ul. Nowomiejskiej o godz. 14:00 ruszyły zawody, które w Wałczu odbywały się po raz pierwszy. Na zawodników czekał tor o długości ok. 4 – 5km, co nieco przewyższa trasy prawdziwych cross-country. Tor został specjalnie przygotowany i oczyszczony z wszelkich niespodzianek, a przede wszystkim poszerzony. Szerokość na całej długości byłą taka by trzy quady mogły się wyprzedzać, zazwyczaj jest to 10 - 15m. Niestety nie można było zmienić rodzaju nawierzchni bo ta mocno ograniczała widoczność zarówno ścigającym się zawodnikom jak i publiczności. Nie było nikogo, kto by się nieźle przykurzył. Nowością tego dnia było wprowadzenie oddzielnej klasy żeńskiej by panie miały wyrównane szanse w swej klasie. Dla zainteresowanych tym sportem nie było dużą niespodzianką ułożenie końcowej klasyfikacji. W zawodach dominowali zawodnicy z klubu Drogbud Cross - ATV Piła. Wyprzedzili oni w klubowej klasyfikacji ANAPOWER Łagów i Motoklub Oborniki.
W motocrossie w klasie junior indywidualnie zwyciężył Mroziński Jan z ANAPOWER Łagów, natomiast w klasie senior na podium stanął Piotr Kamiński z Unii Poznań. Klasę Masters wygrał Tomasz Wojewoda z Motoklubu Oborniki. Główną klasę motocykli z Licencją po zaciętej walce zwyciężył drugi zawodnik tej dyscypliny w Polsce Wojtek Dumke z Drogbud Cross - ATV Piła.

Równie ekscytujące jak motocross były okrążenia quadów, gdzie zdarzyły się również usterki sprzętów. W klasie Młodzik na podium stanęła Patrycja Gawron z Drogbud Cross - ATV Piła. Oddzielną klasę żeńską w tym dniu zwyciężyła również Patrycja Gawron. W Quad 2K zwyciężył Roman Gwiazda - junior Drogbud Cross ATV Piła. Klasę 4 K wygrał Paweł Antkowiak z Drogbud Cross - ATV Piła. Natomiast Quady Open zwyciężył Patryk Gawron z Drogbud Cross - ATV Piła.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl