II Festiwal Natury z energią

II Festiwal Natury z energią Alternatywne źródła energii były tematem wiodącym tegorocznego II Festiwalu Natury organizowanego przez Nadleśnictwo Wałcz. W tym roku impreza odbyła się jak poprzednio na terenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i Ekologicznej Morzycówka, lecz organizatorzy zdecydowali przenieść Festiwal z września na maj. Podobnie jak podczas zeszłorocznej imprezy zainteresowanie było bardzo duże co usatysfakcjonowało organizatorów.
Całe wydarzenie rozpoczęło sympozjum ekologiczne pt. „Alternatywne źródła energii”, przygotowane przez Gimnazjum nr 2 w Wałczu. Sympozjum odwiedziło wielu zainteresowanych słuchaczy, którzy zostali zapoznani na temat źródeł energii, z jakich możemy korzystać np. podgrzewając wodę w domku jednorodzinnym. Gimnazjum nr 2 wraz z Nadleśnictwem prezentowali również prace plastyczne wyłonione w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Magia lasu”. Oficjalne otwarcie wydarzenia rozpoczęło się o godz. 13:00 przez Nadleśniczego Pana Tomasza Partykę. Prowadzący imprezę Magdalena Marchwiak oraz Marek Matela zaraz po starcie Festiwalu zaprosili zebranych na drugi start. Start akcji Polska Biega, która rozpoczynała się na MOSiRze, a kończyła na terenie Morzycówki. Każdy kto uczestniczył w biegu otrzymał nie tylko napój na uzupełnienie straconych w biegu płynów, ale również naturalny medal z pieczęcią Festiwalu Natury.
W ciągu całej imprezy można było posłuchać występu zespołu muzycznego z Chwiramu, wymienić pięcio kilogramową paczkę makulatury na sadzonkę drzewka lub krzewu, skosztować smakołyków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, wziąć udział w konkursach strzelania, plastycznym, uczestniczyć w rajdzie rowerowym, marszu Nornic Walking, pokazie wschodnich sztuk walki i innych. W konkursach wzięło udział wiele dzieci, ale również dorosłych, na których czekały nagrody.

Osoby niezmotoryzowane mogły skorzystać ze specjalnego kursu autobusu przygotowanego na ten Festiwalowy dzień. Na szczęście, tytuł Festiwalu zmotywował wielu odwiedzających na zmianę transportu samochodowego na naturalny – spacerowy. Na ścieżce od MOSiRu do Morzycówki można było spotkać wiele mieszkańców Wałcza.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Laski Wałeckie
--- miejsce na reklamę ---

JastrowieBronikowo
--- miejsce na reklamę ---

PróchnowoNadarzyceVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Nietoperze

Borne Sulinowo

(niem. Gross Born)

Martew

(niem. Marthe)

Pierwszy pomnik Jana Pawła II na świecie

Pojezierze Wałeckie - szlak kajakowy rzeką Rurzycą

  • Polecamy
?>