1 Urokowy Spływ Kajakowy za nami

1 Urokowy Spływ Kajakowy za nami Za nami 1 Urokowy Spływ Kajakowy rzeką Dobrzycą, który odbył się 1 i 2 maja. Impreza ta rozpoczyna cykl plenerowych imprez dla lokalnej społeczności i turystów z Polski mających na celu propagowanie lokalnej turystyki, poznawanie swojego regionu, aktywnego wypoczynku i promowania Pojezierza Wałeckiego. W spływie udział wzięło 15 osób ze Szczecina i Wałcza. W tym roku kolejne spływy kajakowe i nie tylko, organizowane przez nasz serwis.
Uczestnicy płynęli przez dwa dni rzeką Dobrzycą, która nie była lekkim szlakiem, szczególnie dla początkujących kajakarzy, którzy płynęli w spływie. Wiele przeszkód od samego początku przysporzyło kajakarzom problemów mniejszych i większych. Na szczęście każdemu udawało się pokonać przeszkody. Oczywiście nie zabrakło momentów, w których trzeba było wejść lub nie planowanie wpaść do wody. W trakcie płynięcia kajakarze mogli przyjrzeć się nie tylko pięknej przyrodzie, ale również faunie, którą można było spotykać co chwilę przy rzece. Park Linowy w Rudnicy, pozostałości mostu kolejowego w Ostrowcu, mostki drewniane to tylko kilka atrakcji na szkalu Dobrzycy przez jakie przepływaliśmy. Pierwszy odcinek zaczął się w Golcach i zakończył w Ostrowcu po ok. 18km. Po tym czasie uczestnicy zdążyli się zmęczyć i zgłodnieć. Sił można było nabrać podczas wspólnego ogniska, na którym każdy przyrządził sobie posiłek. Noclegi zapewnione były w agroturystyce u Gienka w Szwecji. Z rana po śniadaniu i porannej kawie każdy z energią wsiadł do kajaka. Zespołowo ruszyli wszyscy w drogę. Drugi odcinek ze względu na mocną grupę początkujących kajakarzy zakończył się w Wiesiółce. Na końcu trasy czekał na zmęczonych kajakarzy transport od Kapitana Andrzeja Szeremety, który dostarczył kajaki na spływ. Każdy uczestnik spływu przed startem otrzymał Urokowy pakiet startowy: znaczek pamiątkowy, wodoodporny informator o rzece, kartkę pocztową Pojezierza Wałeckiego i smycz Urokową.
W trakcie spływu każdy zbierał do otrzymanych wcześniej worków, śmieci zarówno swoje jak i te znalezione na rzece. Kajak, który uzbierał największą ilość śmieci otrzymał w nagrodzie wodoodporne kajakowe pokrowce na telefon. Za wielkie zaangażowanie i największą ilość śmieci pokrowce otrzymali Monika i Karol.

Zadowoleni kajakarze 1 Urokowego Spływu Kajakowego zapowiedzieli, że chętnie wezmą udział w kolejnych imprezach. Dlatego też w najbliższym czasie odbędzie się kolejny spływ, prawdopodobnie jednodniowy. O 2 Urokowym Spływie Kajakowym i nie tylko można będzie się dowiedzieć za pośrednictwem newslettera naszego serwisu UrokiPojezierza.pl. Za pośrednictwem newslettera poinformujemy również o zmontowanym filmiku ze spływu. Zapraszamy do zapisywania się.

Poza kajakowymi Urokowymi imprezami szykujemy inne, które mamy nadzieję również zdobędą zainteresowanie wśród mieszkańców lokalnych, ale i przyjezdnych turystów. Zapraszamy do zaglądania na nasz serwis przybywania do nas!
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

MartewJastrowie
--- miejsce na reklamę ---

TucznoBronikowo
--- miejsce na reklamę ---

StrzalinyVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Pigwówka

Przekładaniec

Wędkarstwo

Bronikowo

(niem. Brunk)

  • Polecamy
?>