Z wizytą u żubrów

Z wizytą u żubrów 26 kwietnia Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze zaprosiło do uczestniczenia w bliskich spotkaniach z żubrami. Spotkanie zostało zorganizowane dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, do którego ZTP będzie składało wniosek o dofinansowanie projektu budowy zagrody pokazowo-hodowlanej żubrów, która ma powstać w okolicach Jabłonowa w gminie Mirosławiec.
W spotkaniu uczestniczyli prezes WFOŚ Jacek Chrzanowski, prezes ZTP dr Jacek Kaliciuk, burmistrz Mirosławca Piotr Pawlik i właściciel portalu UrokiPojezierza.pl Bartosz Ćmiel. Spotkanie zorganizowali opiekunowie stad żubrów - Magdalena i Maciej Tracz z grupy roboczej ZTP: Żubry Zachodniopomorskie. Państwo Tracz chcieli wprowadzić zaproszonych gości w temat żubrów zdecydowanie bliżej niż tylko składając wniosek. Żubry mieliśmy dosłownie na wyciągnięcie ręki na poligonie drawskim. Stado mirosławieckie nie chciało pokazać swoich uroków. Po porannym posiłku w Piecniku wyszło na wycieczkę i zaszyło się w lesie.
Zaproszeni goście odwiedzili też Jabłonowo, na miejscu oglądając tereny pod budowę zagrody pokazowej (około 7h łąki i 7h lasu). Po spotkaniu w Jabłonowie wszyscy zaproszeni goście spotkali się w Urzędzie Miejskim w Mirosławcu gdzie rozmawiano o pomysłach związanych z promocją gminy Mirosławiec wokół żubra i zagrody. Cel stawiany sobie przez organizatorów został osiągnięty - goście wyjeżdżali zadowoleni, tak z wycieczki przyrodniczej jak i z obejrzanych terenów. Współpraca z WFOŚ w Szczecinie w temacie żubrów wydaje się jeszcze lepsza niż się organizatorom na początku wydawało.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

StrzalinyKłębowiecTuczno
--- miejsce na reklamę ---

Laski Wałeckie
--- miejsce na reklamę ---

NadarzyceVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Kulebiak z kapustą i grzybami

Szlak Gwdy

Wędkarstwo

Obserwacja przyrody

  • Polecamy
?>