Karatecy w WCK - podsumowanie roku KKT w Wałczu

Karatecy w WCK - podsumowanie roku KKT w Wałczu W Wałeckim Centrum Kultury 3 lutego odbyło się podsumowanie roku Klubu Karate Tradycyjnego w Wałczu. Był to rok trudny ze względu na skromne środki finansowe jakimi dysponował klub, ale także dość owocny w niektórych obszarach działalności. W roku 2011 zawodnicy klubu brali udział w 2 turniejach rangi ogólnopolskiej oraz jednym okręgowym. Oba turnieje ogólnopolskie zorganizowano w Wałczu w ramach związku sportowego World Shotokan Institute – Poland.
W ubiegłym roku zawodnicy KKT Wałcz startowali m.in. w IX Pucharze Karate W.S.I.Poland oraz Otwartym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Wałcz, który z okazji Dnia Dziecka odbył się w Strącznie. Działalność Klub w ramach międzynarodowej organizacji World Shotokan Institute także przynosi owoce. W maju 2011 roku w Wałczu po raz trzeci gościliśmy Wielkiego Mistrza Hiroshi Shirai /9 Dan/. W szkoleniu wzięło udział około 150 zawodniczek i zawodników z Polski, Niemiec, Litwy oraz Łotwy. Podczas szkolenia odbyły się największe w historii wałeckiego ośrodka egzaminy na stopnie mistrzowskie. Do egzaminów przystąpiło 25 osób z tego 9 reprezentowało Wałcz a 3 Tuczno. Wszystkie osoby uzyskały promocję!
Szkoleniowcy Sensei Zbigniew Ruta /5 Dan/ i Sensei Karolina Pytel-Ruta /3 Dan/ we wrześniu uczestniczyli w tygodniowym stażu trenerskim w Mediolanie gdzie doskonalili swoje umiejętności pod okiem Mistrzów Hiroshi Shirai oraz Dario Marchini. W listopadzie 2011 roku po raz szósty KKT w Wałczu gościło Sensei Dario Marchini /7 Dan/ byłego trenera włoskiej kadry narodowej i naszego doradcę technicznego oraz Sensei Cristinę Restelli /6 Dan/ wielokrotną MŚ i ME w kata indywidualnym i kata drużynowym.

Obecnie klub prowadzi szkolenie w 6 grupach treningowych w których karate czynnie uprawia 92 osoby. Klub posiada 2 szkoleniowców legitymujących się tytułami trenerów karate II klasy.

Klub Karate Tradycyjnego w 2011 roku otrzymał od kapituły "Lauru Powiatu Wałeckiego" wyróżnienie w kategorii działalność sportowa. Warto w tym miejscu zauważyć, że takie wyróżnienie otrzymali już po raz trzeci.

Rozpoczęły się już przygotowania do najważniejszej imprezy szkoleniowej 2012 roku którą będzie czwarta wizyta w Wałczu Wilekiego Mistrza World Shotokan Institute Sensei Hiroshi Shirai /10 Dan/. W tym roku po raz pierwszy w terminie 3-6 Maj odbędzie się obóz dla zaawansowanych zawodników /brązowe i czarne pasy/. Celem rozdzielenia obozów dla grupy zaawansowanej i grup początkującej i średniozaawansowanej jest intensyfikacja szkolenia dla starszych zawodników i podniesienie poziomu szkoleniowego na wyższy poziom. Obóz dla zaawansowanych odbędzie się w COS w Spale.

Podczas podsumowania był wyróżniony również jubileusz 30-lecia pracy szkoleniowej Sensei - Zbigniewa Ruta /5 Dan/ Wałcz. Jubileusz stawia go w gronie najbardziej doświadczonych trenerów karate w Polsce.

Podsumowanie roku zostało również wzbogacone o pokazy młodszych karateków, ale również doświadczonych Sensei. Pełna sala Wałeckiego Centrum Kultury była dowodem, że filozofią karate jest zainteresowanych wielu Wałczan i okolicznych mieszkańców m.in. z Tuczna.
Życzymy KKT Wałcz samych sukcesów w 2012 roku i tak udanego podsumowania za rok.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl / KKT Wałcz

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

BronikowoKłębowiec
--- miejsce na reklamę ---

MirosławiecTuczno
--- miejsce na reklamę ---

StrzalinyWałczVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Kościół w Tucznie

pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Mirosławiec

(niem. Markisch Friedland)

Rezerwat 'Golcowe Bagno'

Gdzie kupić kartę wędkarską?

Wędkarstwo - Pojezierze Wałeckie

  • Polecamy
?>