Artystyczny Salon Doroczny

Artystyczny Salon Doroczny Salon Doroczny przez lata wyrobił już swoją markę, jest to wydarzenie niebanalne, które docenia talenty wałeckich artystów. Na wernisaż tej cyklicznej wystawy czeka się ze zniecierpliwieniem, osnuta jest nutką tajemniczości, ponieważ rokrocznie wybierany jest Artysta Roku. Przyjazna atmosfera, budowana także przez zbieżną w terminie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, udzieliła się licznie zgromadzonym gościom.
Tegoroczna edycja Salonu potrafiła zainteresować gości zarówno dobrą formą artystów znanych już wałczanom, ale także odważnymi i ciekawymi pracami debiutantów, którzy mamy nadzieję na stałe dołączą do tego wydarzenia. Swoje prace zaprezentowali: Bronisław Cichy, Artystka Roku 2010 – Danuta Gajewska, Dorota Izdebska, Jacek Matusiak, Malwina Mosiejczuk, Marcin Paprota, Jerzy Poszepczyński, Joanna Rutkowska, Małgorzata Szymczak, Dorota Zaremba, Ewa Zielińska – Repecka, a także artystka, która w tym roku zaprezentuje w Muzeum Ziemi Wałeckiej swój jubileuszowy wernisaż - Irena Żychowska. Zgromadzeni tłumnie goście długo rozmawiali o zaprezentowanych w tym roku pracach i oddawali swoje głosy. Po przeliczeniu wszystkich głosów, pracownicy MZW przedstawili gościom wyniki, w tym roku niezagrożone miejsce pierwsze zdobył Marcin Paprota, na którego zagłosowały 22 osoby. Tym samym zwycięskie prace zapewniły autorowi miano Artysty Roku 2011. Spośród głosujących na Marcina Paprotkę osób, autor wylosował jedną, której będzie zobligowany podarować przygotowaną przez siebie pracę, będzie to cenny podarunek.
Wystawę będzie można oglądać do 29 stycznia w Muzeum Ziemi Wałeckiej. Zważając na wysoki poziom zaprezentowanych prac, warto poświęcić odrobinę swojego czasu, aby zobaczyć tegoroczny Salon Doroczny. Po wernisażu pozostaje wiara, że w przyszłym roku dopisze zarówno dobra forma twórców, jak i frekwencja wśród gości.
Autor \ źródło: Serwis UrokiPojezierza.pl

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Jastrowie
--- miejsce na reklamę ---

MirosławiecWałcz
--- miejsce na reklamę ---

CzłopaLaski WałeckieVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Bank fotografii serwisu UrokiPojezierza.pl

Nadarzyce

(niem. Rederitz)

Ateny Wałeckie

I LO im. Kazimierza Wielkiego w Wałczu

Ochrona przyrody

  • Polecamy

komis wałcz kom-tad

Darmowy wpis do bazy noclegowej

?>