Austriacka Budowlanka

Austriacka Budowlanka Jest taki jeden dzień w roku, kiedy uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Wałczu mają okazję poznać kulturę i zwyczaje jednego z państw europejskich. W zeszłym roku wybór padł na Niemcy, w tym roku pełna sala uczniów przeniosła się do Austrii.
Program „Dnia Austriackiego” opiera się na konkursie kierowanym do trzyosobowych reprezentacji klas, które odpowiadają na pytania związane z Austrią. Uczniowie musieli wykazać się dobrą znajomością treści z zakresu geografii, architektury, historii i kultury. Część zadań polegała także na znajomości języka niemieckiego i umiejętnym czytaniu tekstów-łamigłówek. Przygotowane były również zadania dla całych klas, które nie tylko wspierały swoich reprezentantów, ale także musiały się wykazać wiedzą.
Nie samą nauką uczeń żyje, więc w przerwach między rundami pytań uczniowie klasy IIPO przygotowali krótkie wystąpienia artystyczne: wywiady z pracownikami szkoły i uczniami, Maciej Gorczyczewski i Klaudia Kowalska zaprezentowali dwie odmiany walca – wiedeńską i angielską, zaś Patryk Gołębiewski, Róża Bagińska, Agnieszka Panek, Agnieszka Łyskawa, Paulina Podgórska, Magdalena Popiołek i Aleksandra Przybyt zinterpretowali tanecznie jeden z utworów muzycznych związanych z Austrią.
Nad wynikami konkursu czuwała komisja w składzie: dyrektor ZS2 p. Renata Piasecka, dyrektor PODN-u p. Marta Rorbach, nauczyciele języka niemieckiego w ZS2 p. E. Okoniewska i p M. Subacz. Pierwsze miejsce przypadło w udziale klasie IIIWF, która mimo silnej konkurencji nie oddała zwycięstwo do samego końca. „Dzień Austriacki” to już tradycja w szkole, pomysłodawczynią i organizatorką tej formuły jest nauczycielka języka niemieckiego p. Monika Sudoł. Nie ma prawdopodobnie lepszej formy nauki jak poprzez zabawę, a wielowymiarowość konkursu przyda się wszystkim obecnym w prywatnych wycieczkach turystycznych do Austrii.
Autor \ źródło: Karol Ćmiel

Pojezierze wałeckie | Inne wiadomości:

Laski Wałeckie
--- miejsce na reklamę ---

MartewPróchnowo
--- miejsce na reklamę ---

JastrowieNadarzyceVIP

  • Wybierz język
  • Zobacz też

Turystyka konna

Jastrowie

(niem. Jastrow)

Strzaliny

(niem. Strahlenberg)

Szlak żółty ZP 301

  • Polecamy
?>